Readers ask: Adana Sarıçam Hangi Ilçeye Bağlı?

Readers ask: Adana Sarıçam Hangi Ilçeye Bağlı?

Adana Sarıçam ilçesi nerede?

Sarıçam, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana ilinin yaklaşık 144.000 nüfuslu bir ilçesidir. Sarıçam ilçesi Adana ‘nın ilçelerinden güneyinde Yüreğir, doğusunda Ceyhan, kuzeyinde İmamoğlu ve Karaisalı, batısında Çukurova ve güneybatısında da Seyhan ilçeleriyle komşudur.

Adana’nın merkezi hangi ilçe?

Seyhan: Adana ‘ nın Merkez İlçesi iken 05.06.1986 tarihinde ayrı bir İlçe haline gelmiştir.

Yüreğir ilçesi nereye bağlı?

Yüreğir
Yüreğir ilçesinin Türkiye üzerindeki yeri.
Ülke Türkiye
İl Adana
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi

16 

Sarıçam kaç mahalle var?

SARIÇAM MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, ADANA

İLÇE ADI SARIÇAM MAHALLE SAYISI SARIÇAM KÖY SAYISI
SARIÇAM 69

Adana merkez Sarıçam arası kaç km?

Adana, Merkez Adana Sarıçam arası mesafe, Adana, Merkez Adana Sarıçam yol haritası, Adana, Merkez Adana Sarıçam kaç saat kaç km. Adana, Merkez adana sarıçam arası mesafe: 64 kilometre. Adana, Merkez adana sarıçam arası süre: 1 saat 21 dakika.

Seyhan Sarıçam arası kaç km?

Seyhan, Adana Sarıçam arası mesafe: 33 kilometre. Seyhan, Adana Sarıçam arası süre: 34 dakika.

Karaisalı ne zaman merkez ilçe oldu?

İdari Yapı

Belediye İl’e Uzaklık (km) Kur.Yılı
Çukurova İlçe İl Merkezi 2008
Sarıçam İlçe İl Merkezi 2008
Karaisalı İl Merkezi 1835
Aladağ 100 1973
You might be interested:  Question: Adana Varda Köprüsüne Nasıl Gidilir?

12 

Karaisalı merkez ilçe mi?

adanadan.biz:: İLÇELER. Adana’nın Seyhan, Yüreğir ve Karaisalı merkez ilçeler; Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Yumurtalık diğer ilçeler olmak üzere 13 ilçesi mevcuttur.

Adananın kaç tane merkez ilçesi var?

Adana iline bağlı 15 ilçe bulunmaktadır. Çukurova, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir, Büyükşehirin metropol ilçeleridir.

Yüreğir nerenin kazası?

Yüreğir, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana ilinin yaklaşık 419.000 nüfuslu bir ilçesidir. Yüreğir ilçesi, Adana’nın ilçelerinden kuzeyinde Sarıçam, doğusunda Ceyhan, güneyinde Karataş ve Yumurtalık, batısında Seyhan ve kuzeybatısında da Çukurova ilçeleriyle komşudur.

Yüreğir ne zaman ilçe oldu?

03.06.2008 tarihinde 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanuna göre 22.03.2008 tarihinde Yüreğir ilçesi Yüreğir ve Sarıçam olmak üzere iki merkez ilçeye ayrılmıştır.

Misis hangi ilçeye bağlı?

Yakapınar, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı, eski adı Misis olan mahalledir. Yakapınar’da bulunan Misis Antik Müzesinde belde tarihi ile ilgili eserler sergilenmektedir.

Çukurova Sarıçam arası kaç km?

Sarıçam, Adana ile Çukurova, Adana arası 25 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 33 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 22 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 31 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 1.38 Lt, benzinli bir araç ise 2 Lt yakıt tüketir.

Yüreğir Sarıçam arası kaç km?

Sarıçam Adana Yüreğir Adana arası mesafe, Sarıçam Adana Yüreğir Adana yol haritası, Sarıçam Adana Yüreğir Adana kaç saat kaç km. sarıçam adana Yüreğir adana arası mesafe: 39 kilometre. sarıçam adana Yüreğir adana arası süre: 45 dakika.

Seyhan da kaç mahalle var?

Seyhan ‘ın 96 mahallesinin 74’ü merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 789.427 kişi (% 98,5) yaşamaktadır. En uzak mahallesi ise 29 km uzaklıktaki Mürseloğlu’dur.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector