Readers ask: Adana Küp Şelalesi Nasıl Gidilir?

Readers ask: Adana Küp Şelalesi Nasıl Gidilir?

Küp şelalesi nasıl gidilir?

Küp Şelaleleri, Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde bulunur. Bu şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Kozan ilçesine varmadan sola dönüp burada Mansurlu yönüne devam edip tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Küp şelalesi nasıl bir yer?

Doğu Akdeniz bölgesinde Torosların arasında bulunan Küp Şelaleleri toplam 10 şelaleden oluşur. Doğa ve spor tutkunları tarafından en sık gidilen bölgelerden Doğu Akdeniz bölgesinden çok sık ziyaretçi ağırlayan bu şelaleler 1,5 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alır.

Kapuzbaşı Şelalesi Nasıl Gidilir?

Havalimanından şelaleye herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Özel transfer aracı, araç kiralama ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu ulaşım için Kayseri Otogarı’ndan Yahyalı’ya, Yahyalı’dan ise günde 2 seferi bulunan Kapuzbaşı minibüsleri ile şelaleye ulaşabilirsiniz.

Adana küp Şelaleleri arası kaç kilometre?

Adana Adana – Aladağ Küp Şelalesi arası mesafe, Adana Adana – Aladağ Küp Şelalesi yol haritası, Adana Adana – Aladağ Küp Şelalesi kaç saat kaç km. Adana Adana – Aladağ küp şelalesi arası mesafe: 128 kilometre.

Adana Aladağ kup selalesi kaç km?

Adana Aladag Kup Selalesi arası mesafe, Adana Aladag Kup Selalesi yol haritası, Adana Aladag Kup Selalesi kaç saat kaç km. Adana Aladag kup selalesi arası mesafe: 128 kilometre.

You might be interested:  Quick Answer: Adana Bölge Komutanı Kim?

Tarsus küp Şelalesi arası kaç km?

Tarsus Aladag Kup Selalesi arası mesafe: 173 kilometre.

Küp şelalesi kaç kilometre?

Adana’nın Aladağ ilçesinden 37 kilometre uzaktaki 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri, çevresinde her mevsim farklı renklere bürünen ormanları ile su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı huzur veren doğasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Aladağ ın neyi meşhur?

Aladağ Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 5 Yer (Detaylı)

  • Meydan Kalesi.
  • Yerköprü Traverteni.
  • Yedigöller.
  • Akören Antik Kenti.
  • Hacer Ormanı

Mersin aladag kup selalesi kaç km?

Mersİn Aladag Kup Selalesi arası mesafe, Mersİn Aladag Kup Selalesi yol haritası, Mersİn Aladag Kup Selalesi kaç saat kaç km. MERSİN Aladag Kup Selalesi arası mesafe: 205 kilometre. MERSİN Aladag Kup Selalesi arası süre: 3 saat 10 dakika.

Kapuzbaşı Şelalesi nerede bulunur?

Kapuzbaşı Şelaleleri Kayseri Yahyalı İlçesi Küçükçakır Köyü’nün kuzeyinde bulunan Ensenin Tepesi’nde yer almaktadır. Yahyalı ilçesine 55-65 km uzaklıktadır. Ulaşım 2 ayrı yoldan sağlanmaktadır. Torosların Tepesindeki doğal güzelliklere sahip Kapuzbaşı Şelalelerine ulaşımı sağlayan yolun tamamı asfaltlanmıştır.

Kapuzbaşı şelalesi kaç km?

Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe, Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi yol haritası, Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi kaç saat kaç km. Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe: 147 kilometre. Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası süre: 2 saat 29 dakika.

Kapuzbaşı Şelalesi Ne zaman gidilir?

Kapuzbaşı Şelalesi’ne Ne Zaman Gidilir? Gidiş için en uygun zaman Mayıs sonu ve Haziran olabilir. Çünkü asıl sezon zamanı çok kalabalık oluyor.

Osmaniye küp Şelalesi arası kaç km?

Osmaniye Merkez Aladag küp selalesi arası mesafe: 172 kilometre.

Kozan küp şelalesi kaç km?

Kozan Aladag Kup Selalesi arası mesafe: 63 kilometre.

Kayseri küp şelalesi kaç km?

kayseri Aladag Kup Selalesi arası mesafe: 164 kilometre. kayseri Aladag Kup Selalesi arası süre: 3 saat 50 dakika.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector