Readers ask: Adana Kapuzbaşı Şelalesi Nasıl Gidilir?

Readers ask: Adana Kapuzbaşı Şelalesi Nasıl Gidilir?

Kapuzbaşı Şelalesi Nasıl Gidilir?

Toplu ulaşım için Kayseri Otogarı’ndan Yahyalı’ya, Yahyalı’dan ise günde 2 seferi bulunan Kapuzbaşı minibüsleri ile şelaleye ulaşabilirsiniz.

Aladag Kapuzbaşı Şelalesi arası kaç km?

Aladağ Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe, Aladağ Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi yol haritası, Aladağ Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi kaç saat kaç km. Aladağ Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe: 47 kilometre. Aladağ Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi arası süre: 1 saat 53 dakika.

Kapuzbaşı Şelalesi Hangi ilçeye bağlı?

Kapuzbaşı Şelaleleri Kayseri Yahyalı İlçesi Küçükçakır Köyü’nün kuzeyinde bulunan Ensenin Tepesi’nde yer almaktadır. Yahyalı ilçesine 55-65 km uzaklıktadır. Ulaşım 2 ayrı yoldan sağlanmaktadır. Torosların Tepesindeki doğal güzelliklere sahip Kapuzbaşı Şelalelerine ulaşımı sağlayan yolun tamamı asfaltlanmıştır.

Kapuzbaşı Şelalesi’ne Ne zaman gidilir?

Kapuzbaşı Şelalesi’ne Ne Zaman Gidilir? Gidiş için en uygun zaman Mayıs sonu ve Haziran olabilir.

Kayseri Yahyalı ya nasıl gidilir?

Kayseri ‘den Yahyalı ‘ya gelmek için Batı Garajı’nda bulunan Yahyalı otobüslerine binebilirsiniz. 2016 yılı itibariyle kişi başı 10 TL olan bu otobüslerde topkek servisi olmasa da su servisi vardır. Güleryüzlü şoför amcalar ile muhabbetin tadı ise bir başkadır.

You might be interested:  Often asked: Yeni Adana Stadı Ne Zaman Bitecek?

Kapadokya Kapuzbaşı kaç km?

Kapadokya Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe, Kapadokya Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi yol haritası, Kapadokya Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi kaç saat kaç km. kapadokya Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe: 144 kilometre.

Aladağ ın neyi meşhur?

Aladağ Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 5 Yer (Detaylı)

 • Meydan Kalesi.
 • Yerköprü Traverteni.
 • Yedigöller.
 • Akören Antik Kenti.
 • Hacer Ormanı

Yahyalı Aladağ arası kaç km?

Adana, Aladag Kayseri, Yahyali arası mesafe: 114 kilometre.

Küp şelalesi nasıl gidilir?

Küp Şelaleleri, Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde bulunur. Bu şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Kozan ilçesine varmadan sola dönüp burada Mansurlu yönüne devam edip tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapuzbaşı Şelalesi suyu nereden gelir?

Kapuzbaşı Şelaleleri Yahyalı ilçesine bağlı Kapuzbaşı Köyü sınırları içerisinde yer alan kaynak şelalelerdir. Aksu Vadisi’nden Ulupınar Köyü’ne, oradan da Kapuzbaşı ‘na gelen çay, şelalelerin suyu ile birleşerek ırmak haline gelip biraz ileride Zamantı Irmağı ile birleşir.

Kayseri Şelaleleri nelerdir?

Kayseri ‘ye Gidenlerin Görmeden Dönmemesi Gereken 11 Doğa Harikası

 1. Erciyes Dağı Erciyes Dağı, 3916 metre yüksekliği ile İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek, Türkiye’nin ise 5. yüksek dağıdır.
 2. Kapuzbaşı Şelaleleri.
 3. 3. Zamantı Irmağı
 4. Yeşilköy Şelalesi.
 5. Derebağ Şelalesi.
 6. Sultan Sazlığı
 7. 7. Hacer Ormanı
 8. 8. Yedigöller.

Kayseri ile Kapuzbaşı Şelalesi arası kaç km?

Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe, Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi yol haritası, Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi kaç saat kaç km. Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası mesafe: 147 kilometre. Kayseri Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi arası süre: 2 saat 29 dakika.

Kapuzbaşı şelalesi dünyada kaçıncı?

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı şelalesi, görenleri adeta büyülemektedir. İrtifa akışı itibarı ile Uganda’da bulunan Victoria çağlayanı (100mt.)

You might be interested:  Readers ask: Türkiye Haritasında Adana Nerede?

Kapuzbaşı şelalelerini barındıran milli park nedir?

Aladağ Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan, Aladağ’ın zirvesindeki kar ve buzullardan beslenerek ziyaretçilerini yaz sıcağında buz gibi çağlayan sularıyla serinleten Kapuzbaşı Takım Şelaleleri ‘nin doğal güzelliği bozulamayacak.

Dünyanın en büyük şelalesi adı nedir?

Angel Şelalesi Venezuella’da bulunan bu şelale dünyanın en uzun şelalesidir. Şelalenin uzunluğu 979 metredir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector