Readers ask: Adana Icra Daireleri Nerede?

Readers ask: Adana Icra Daireleri Nerede?

Adana icra dairesi nereye taşındı?

Adana Genel İcra Dairesi, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi ve Adana Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi, Kazım Karabekir Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Yüreğir’de bulunan Yeni Adana Adalet Sarayı’nda 16.04.2021 tarihinden itibaren faaliyete başlarken diğer icra birimleri en

Adana 2 icra müdürlüğü nerede?

ADANA ADLİYESİ

Ek Hizmet Binası – 2
Telefon Numarası 03224314020
Faks Numarası
E-Posta
Adres Turhan Cemal Beriker Bulvarı Sakarya Mah. No:16/A Seyhan/ ADANA

Icra dairesine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İcra Müdürlüğü yakınından geçiyor: 202-7, 297-7, 501, 502, 510, 515, 523.

Adana Adliyesi taşındı mı?

Geçtiğimiz hafta icra daireleri ve ticaret mahkemelerinin bulunduğu Ek-2 adliye binasındaki hizmet birimleri Yeni Adana Adliyesi ‘ne taşınmıştı. 7 Mayıs 2021 tarihi itibariyle de Ek-1 ve Ek-2 adliye binalarındaki tüm birimler yeni adliye binasında hizmet vermeye devam ediyor.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı kimdir?

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 2020 Ana Kararnamesi’yle Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Bilal Gümüş, Vali Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.

1 asliye ceza mahkemesi ne demek?

Asliye ceza mahkemesi, ceza yargılaması sisteminin temel mahkemelerinden biridir. Diğer ceza mahkemelerinin görevli olmadığı tüm dava ve işlere asliye ceza mahkemesi bakmakla görevlidir. Ancak, ceza yargılamalarının yapıldığı esas görevli mahkemeler asliye ceza ve ağır ceza mahkemeleridir.

You might be interested:  Question: Adana Mersin Hızlı Tren Ne Zaman?

Yeni Adana Adliyesi ne zaman açılacak?

Adana adalet sarayı 5 nisan’da açılıyor i̇lk etapta cumhuriyet başsavcılığının tüm birimleri 5 nisan pazartesi gününden itibaren hizmet verecek – Adana Haberleri.

Icra ceza mahkemeleri nerede?

İCRA MAHKEMELERİ – İCRA MÜDÜRLÜKLERİ Ankara Adalet Sarayı’nda 19 İcra Ceza Mahkemesi, 16 İcra Hukuk Mahkemesi ile 33 İcra Müdürlüğü bulunmakta ve Söğütözü Ek Hizmet Binası’nda hizmet vermektedir.

Icra mahkemeleri nelerdir?

İcra mahkemesi (eski adı, “ icra tetkik mercii”), icra -iflas dairelerini denetlemek ve icra -iflas hukukundan doğan bazı işlere bakmak üzere oluşturulmuş, özel görevli, tek hakimli, bir ilk derece mahkemesidir. İcra mahkemelerinde basit yargılama usulü uygulanır.

Ankara icra dairesine nasıl gidilir?

Ankara Adliyesi İcra Müdürlükleri, Yenimahalle, nerede, Otobüs, Metro veya Tren ile nasıl gidilir?

  1. Otobüs: 202-7, 297-7, 501, 502, 510, 515.
  2. Tren: BAŞKENTRAY.
  3. Metro: M1-M2-M3.

Mecidiyeköy Kartal Adliyesine nasıl gidilir?

Taksim ‘ den Taksim metrosuyla Mecidiyeköy -Şişli istasyonunda indikten sonra Mecidiyeköy Meydan çıkışından çıkınız. Buradan karşınızdaki otobüs durağından 251 numaralı otobüse binerek Anadolu Adalet Sarayı durağında indiğinizde İstanbul Anadolu Adliyesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Kartal Adliyesine hangi otobüsler gider?

Bu Otobüs hatları Kartal Adliyesi yakınından geçiyor: 130A, 17S, KM25, KM70.

Adana Sarıçam hangi adliyeye bağlı?

ARTVİN ADLİYESİ

Sıra No Mahal / İlçe İlçenin Bağlı Olduğu Adliye
4 Çukurova Adana
5 Sarıçam Adana
6 Seyhan Adana
7 Yüreğir Adana

60 

Asliye ceza mahkemesi hangi davalara bakar?

Asliye ceza mahkemesinin görevine giren suçların bazıları ise; hakaret suçu, tehdit suçu, kasten yaralama, taksirle yaralama, mala zarar verme suçu, şantaj suçu, basit dolandırıcılık suçu, güveni kötüye kullanma suçu, uyuşturucu madde kullanma ve bulundurma suçu, özel hayatın gizliliğini ihlal suçu, suç uydurma suçu,

You might be interested:  Adana Alanya Yolu Nasıl?

Adana Sulh Hukuk Mahkemeleri nerede?

Adana Adliyesi 1 Nolu Ek Hizmet Binası’nda yer alan Adana Sulh Hukuk ile Asliye Hukuk Mahkemeleri ve Kadastro Mahkemesi ile burada bulunan tüm birimler, Reşatbey Mahallesi stadyum civarında kiralanan yeni adliye hizmet binasına taşındı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector