Readers ask: Adana Antalya Yolu Ne Durumda?

Readers ask: Adana Antalya Yolu Ne Durumda?

Antalya Adana yolu ne zaman bitecek?

Türkiye’nin iki önemli turizm kenti Mersin ve Antalya ‘yı birbirine bağlayacak olan ‘Akdeniz Sahil Yolu ‘ projesi 2023 yılında bitecek. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından 2003 yılında yapımı başlatılan proje 20’nci yılın sonunda bitirilecek.

Antalya Mersin yolu ne zaman bitecek?

Tünel ve viyadük çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Akdeniz sahil projesi içinde yer alan, Mersin – Antalya karayolunda, 2021 yılı içinde bitirilmesi hedeflenen 5 tünel ve 2 viyadüğün çalışmaları hızla sürüyor. Silifke-Aydıncık-Bozyazı-Anamur ve Gazipaşa ilçeleri arasında bölünmüş yol çalışmalarında sona geliniyor.

Mersin Antalya Sahil yolu açıldı mı?

5 gün önce, dağdan kopan kaya kütlesi yüzünden iki gün tamamen kapalı kalan, daha sonra dinamit patlatılarak tek yönlü gidiş gelişe açılan Mersin Antalya karayolu nihayet tamamen açıldı.

Mersinden antalyaya kaç saatte gidilir?

Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır. 475 km olan bir mesafe özel otomobil ile ortalama 10 ile 11 saat arasında sürer. Kendi aracınız ile yola çıkmadan önce otomobilinizin yakıtını da hesaplamanızda fayda vardır. Böyle bir mesafe için yakıt tüketimi ortalama 30 litre olacaktır.

You might be interested:  Readers ask: Adana Lahmacun Nasıl Yapılır?

Çubukbeli Tüneli ne zaman bitecek?

Çubukbeli ‘nde doğal şartlar nedeniyle kaliteli bir yolculuğun mümkün olmadığını dile getiren Karaloğlu, yapılacak tünelle yolda 3 kilometrelik kısalma meydana geleceğini kaydetti. 2020 yılında tünelin tamamlanacağını dile getiren Karaloğlu, bu projenin Antalya’nın gelişimi açısından çok önemli olduğunu hatırlattı.

Anamur tünelleri açıldı mı?

AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ İLERLİYOR02.01.2018Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden Mersin ve Antalya’yı birbirine bağlayacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında, Mersin’in Anamur ilçesinde inşası tamamlanan viyadük ve tünel trafiğe açıldı.

Antalya yolu tünelleri açıldı mı?

ANTALYA -MERSİN ARASINDAKİ 6 TÜNEL VE 1 VİYADÜK HİZMETE AÇILDI. Mersin- Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Antalya Konya arası tünel ne zaman bitecek?

Antalya – Konya arasındaki Demirkapı Tüneli ‘nin 2022 sonunda hizmete girmesi hedefleniyor. Demirkapı Tüneli ‘nin yüzde 80’i tamamlandı. İkinci tüpünde son 600 metrelik aşamanın kaldığı projenin tamamının 2022 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Anamur Gazipaşa yolu açıldı mı?

Heyelan nedeniyle kapanan yol çalışmaların tamamlanmasıyla tekrardan trafiğe açıldı. Yamaçtan inen kaya kütlesi yüzünden Pazar gününden beri, bir açık bir kapalı olan Anamur – Gazipaşa yolu, yoğun uğraşlar sonucu gece yarısı açıldı. Bilenler, Teniste-Kaşpazarı yolunu kullanarak Tozlu’dan Gazipaşa ‘ya ulaştı.

Mersin Antalya arası otoban var mı?

Mersin ‘i Antalya ‘ya en kısa süre içinde bağlayacak olan Çeşme-Taşucu otoyol İhalesi yapıldı. 100 kilometre uzunluğunda yapımı gerçekleştirilecek otoyolun tamamlanmasıyla Mersin ‘in en uzak ilçesi Anamur’dan kent merkezine iki saatte gidilebilecek.

Antalya yolu ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya- Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi.

You might be interested:  Readers ask: Adana 01 Ne Zaman Başlıyor?

Antalya Mersin arası kaç tünel var?

Mersin – Antalya arasında 28 tünel, çift taraflı olunca toplam 56 tünelin planlandığını ve bunların 10 tanesinin bittiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti: “7,5 kilometre 2 ile çarpın 15 kilometre bitmiş. 6 tanesinde daha inşaat devam ediyor. Çift yön düşünürseniz 12 tanesinde daha inşaat sürüyor.

Mersin Antalya arasi kac saat surer?

Mersin ile Antalya arası yol kaç saat sürer Mersin ile Antalya arası karayolu ile olan mesafe otomobil ile yaklaşık olarak 7 saat 39 dakika sürmektedir.

Mersin Antalya arası kaç saat sürer otobüsle?

Antalya ile Mersin illeri arası kara taşıtları ile 485 km ve 7 buçuk saat ile 8 saat arası sürmektedir. Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Antalya Mersin arası 485 km yol otobüs ile 8 saate kadar yaklaşırken, otomobil ile yedi buçuk saatin altında sürmektedir. Uçak yolculuğu ise bulunmamaktadır.

Mersinle Antalya arası kaç km?

Mersin – Antalya arasındaki yolcuğunuz yaklaşık olarak 8 saat 54 dakika kadar sürecektir. Bu iki rota arasındaki mesafe ise 487 kilometredir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector