Readers ask: Adana 3. Iş Mahkemesi Nerede?

Readers ask: Adana 3. Iş Mahkemesi Nerede?

Adana 1 iş mahkemesi nerede?

ADANA ADLİYESİ

MAHKEME ADI KONUM – KAT BİLGİSİ KALEM DAHİLİ NO
1. İş Mahkemesi Ana Bina – Kat: 5 No: 429 1429
2. İş Mahkemesi Ek- 1 Hizmet Binası 2134
3. İş Mahkemesi (Tek) Ana Bina – Kat: 5 No: 427 1427
3. İş Mahkemesi (Çift) Ana Bina – Kat: 5 No: 440 1625

11 

Adana Sulh Hukuk Mahkemeleri nerede?

Adana Adliyesi 1 Nolu Ek Hizmet Binası’nda yer alan Adana Sulh Hukuk ile Asliye Hukuk Mahkemeleri ve Kadastro Mahkemesi ile burada bulunan tüm birimler, Reşatbey Mahallesi stadyum civarında kiralanan yeni adliye hizmet binasına taşındı.

Adana Adliyesi taşındı mı?

Geçtiğimiz hafta icra daireleri ve ticaret mahkemelerinin bulunduğu Ek-2 adliye binasındaki hizmet birimleri Yeni Adana Adliyesi ‘ne taşınmıştı. 7 Mayıs 2021 tarihi itibariyle de Ek-1 ve Ek-2 adliye binalarındaki tüm birimler yeni adliye binasında hizmet vermeye devam ediyor.

Adana Adliyesi ne zaman açılacak?

Adana adalet sarayı 5 nisan’da açılıyor i̇lk etapta cumhuriyet başsavcılığının tüm birimleri 5 nisan pazartesi gününden itibaren hizmet verecek – Adana Haberleri.

1 ağır ceza mahkemesi ne demek?

Ağır ceza mahkemesi, ilk derece ceza yargılamasında kanunda öngörülen ceza miktarı bakımından en ağır suçlara bakan mahkemedir. Ağır ceza mahkemesinin görevi, 5235 Sayılı Kanun md. 12’de düzenlenmiştir. Sanık, 18 yaşından küçük ise, yargılama görevi çocuk ağır ceza mahkemesi tarafından yerine getirilir.

You might be interested:  FAQ: Adana Havalimanına Nasıl Gidilir?

Adana Cumhuriyet Başsavcısı kimdir?

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 2020 Ana Kararnamesi’yle Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Bilal Gümüş, Vali Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.

Sulh hukuk mahkemesi hangi davalara bakar?

6100 Sayılı Sulh Hukuk Mahkemelerinin görevini düzenleyen maddesi gereğince kiralanan taşınmazların İcra ve İflas Kanunu’na göre ilamsız icra yolu ile tahliyesine dair hükümler ayrık olmak üzere, kira ilişkisinden doğan alacak davaları da dahil tüm uyuşmazlıkları konu alan davalar ile bu davalara karşı açılan davalar

Asliye hukuk mahkemesi hangi davalara bakar?

Asliye Hukuk Mahkemesi Hangi Davalara Bakar?

  • Tapu iptal ve tescil davası,
  • El atmanın önlenmesi davası,
  • Geçit veya üst hakkı davası,
  • Haksız işgal ve ecrimisil davası,
  • Muhdesatın aidiyetinin tespiti davası,
  • Şufa (önalım) davası,
  • Zilyetliğin tespiti ve korunmasına ilişkin davalar,
  • Menfi tespit ve istirdat davası,

Asliye ceza mahkemesi hangi davalara bakar?

Asliye ceza mahkemesinin görevine giren suçların bazıları ise; hakaret suçu, tehdit suçu, kasten yaralama, taksirle yaralama, mala zarar verme suçu, şantaj suçu, basit dolandırıcılık suçu, güveni kötüye kullanma suçu, uyuşturucu madde kullanma ve bulundurma suçu, özel hayatın gizliliğini ihlal suçu, suç uydurma suçu,

Adana Adalet Komisyonu nerede?

ADANA ADLİYESİ

Adana Adliyesi (Çarşıdaki Eski Bina)
Telefon Numarası 03223520900
E-Posta [email protected] adalet.gov.tr
Adres Kayalıbağ Mah. İnönü Cd. Üzeri Seyhan/ ADANA
Google Maps (Harita Konumu) GÖRÜNTÜLE

Adana Sarıçam hangi adliyeye bağlı?

ARTVİN ADLİYESİ

Sıra No Mahal / İlçe İlçenin Bağlı Olduğu Adliye
4 Çukurova Adana
5 Sarıçam Adana
6 Seyhan Adana
7 Yüreğir Adana

60 

Mülhakat adliye ne demek?

Mülhakat adliye; ağır ceza merkezi olmayan yani ağır ceza mahkemesinin bulunmadığı bazı küçük taşra adliyelerini ifade etmek için kullanılmaktadır…. Mülhakat adliyeler, bağlı bulundukları ağır ceza mahkemeleri kapsamında değerlendirilmektedir…

You might be interested:  Readers ask: Adana Antalya Yolu Nasıl?

1 sulh ceza mahkemesi nedir?

Sulh ceza hakimliği, diğer bir deyişle sulh ceza mahkemesi, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’na göre yapılan bazı soruşturma işlemleri ile bu işlemlere yapılan itirazlar ve idari nitelikte bazı işlemlere (Örn, idari para cezasına itiraz) itirazları inceleyen bir hakimlik/ mahkeme olarak görev yapmaktadır.

Mahkemeler kaçta açılıyor?

Adliyeler 08:30 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte konuyla ilgili merak edilenler… Adliye, hukuk ve adalet işlerine bakmakla görevli resmi yapıdır. İçinde mahkemeler, savcılıklar ve icra daireleri bulunmaktadır.

Adliye sınavları ne zaman 2020?

2020 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ( 2020 – Adli Yargı), 2020 – Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ( 2020 – Adli Yargı-Avukat), 2020 -İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ( 2020 -İdari Yargı), 21-22 Kasım 2020


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector