Quick Answer: Adana Yumurtalık Nasıl Gidilir?

Quick Answer: Adana Yumurtalık Nasıl Gidilir?

Adanadan yumurtalık nasıl gidilir?

Havalimanından HAVAŞ ya da minibüsle Adana Otogarı’na geçip, otogardan her 30 dakikada bir seferleri bulunan Yumurtalık dolmuşlarıyla Yumurtalık ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.

Adana Yumurtalık mı?

Yumurtalık Nerededir? Türkiye Cumhuriyeti’nin güneyinde, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana ilinin bir ilçesi olan Yumurtalık, Adana kent merkezine 80 kilometre mesafededir. Ceyhan ilçesine 30 kilometre mesafede olan Yumurtalık, Akdeniz kıyısında yer almaktadır.

Yumurtalık plajı nasıl gidilir?

Yumurtalık Plajına Nasıl Gidilir; Yumurtalık Plajı Adana’nın Yumurtalık ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Aracıyla Adana Merkezden gelecekler, Adana – Şanlıurfa Otoyolu kullanılarak Ceyhan – Yumurtalık çıkışından sonra Yumurtalık ilçesine doğru Yaklaşık 26 km sonra plaja ulaşılmış olur.

Yumurtalık hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Yumurtalık yakınından geçiyor: 115, 125, 144, 174.

Adana ile Yumurtalık arası kaç kilometre?

Merkez, Adana Yumurtalık, Adana arası mesafe: 94 kilometre. Merkez, Adana Yumurtalık, Adana arası süre: 1 saat 41 dakika.

Adanadan yumurtalığa hangi otobüs gider?

Adana il merkezinden Yumurtalık ‘a günün farlı saatlerinde 403 numaralı otobüs ile seferler düzenlenmektedir.

Adana Yumurtalık Deniz mi?

Adana sınırları içerisinde deniz yoktur ancak Akdeniz’e sınırı olan yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bu bölgeler Karataş, Bahçe beldesi, Yumurtalık ve Tuzla’dır. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal sınırları içerisinde kurulmuş olan Karataş, Adana ‘ya 48 km uzaklıktadır.

You might be interested:  Often asked: Ev Yapımı Adana Nasıl Yapılır?

Adana yumurtalıkta ne yapılır?

Yumurtalık ‘ta Gezilecek Yerler

  • Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Yumurtalık İlçesi’nin batısında yer alan ve içerisinde birden çok lagünün bulunduğu geniş bir doğa oluşumudur.
  • Ayas Antik Kenti.
  • Belediye Plajı
  • Atlas Kalesi.
  • Marko Polo İskelesi.
  • Taş Köprü
  • Karataş Plajı
  • Tarihi Büyük Saat Kulesi.

Adana Yumurtalık ta ne yenir?

Özellikle de taze balık yemek ve bununla birlikte rakı içmek harika bir deneyim olacaktır. Deniz manzarasına sahip bu lokantalar şehrin farklı noktalarında dağılmıştır. Ayrıca bu ilçede deneyebileceğiniz lezzetler arasında Misis Ayranı, kebap, lahmacun ve meyan kökü şerbeti olan aşlama da bulunmaktadır.

Yumurtalıkta nerede denize girilir?

Yumurtalık (Ayas) Plajı Adana’nın Yumurtalık ilçe sınırları içerisinde yer alır. Adana Merkezinde yola çıkıldığında Adana – Şanlıurfa Otoyolu kullanılarak Ceyhan – Yumurtalık çıkışından çıkarak Yumurtalık ilçesine doğru ilerlenir. Yaklaşık 26 km Yumurtalık ‘a doğru gidildiğinde plaja ulaşılmış olur.

Kadında yumurtalık nerede?

Yumurtalık, dölyatağının iki tarafında, geniş bağlar içinde bulunan simetrik iki bezin her biri. Yumurtalık, dişi üreme hücrelerini yani yumurtaları bulunduran bir dişi üreme organıdır.

Adana Yumurtalık kaç TL?

Yumurtalık Belediye Meclisi, dolmuşçuların zam taleplerini güzergahta bulunan 2. eski aracın yenilenmesi ve 15 Haziran itibarıyla yürürlüğe girmesini şartı ile yolcu ücretlerine zam uygulamasını kabul etti. Buna göre, Yumurtalık Ceyhan arası 6 TL, Yumurtalık Adana arası ise 9 TL oldu.

Yumurtalık ilçesi nereye bağlı?

Yumurtalık Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana ilimize bağlı bir ilçedir. Adana kent merkezine 80 km mesafede, komşusu Ceyhan’a ise 30 km mesafede yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector