Quick Answer: Adana Valisi Kim 2016?

Quick Answer: Adana Valisi Kim 2016?

Adana Valisi Kim 2021?

Vali Süleyman ELBAN. Kimdir? 6 Haziran 1969 tarihinde Kırşehir’de doğdu. İlköğrenimini Almanya ve Kırşehir, ortaöğrenimini ise Kırşehir’de tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu.

Vali Kim Adana?

Türkiye Cumhuriyeti Adana Valiliği
Tür Valilik
Merkez Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı No:59 Seyhan, Adana
Koordinatlar 37.000698°K 35.313249°D
Vali Süleyman Elban

Ağrı Valisi Kim 2020?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Amasya Valiliğinden Ağrı Valiliğine atanan Vali Osman Varol, yeni görev yeri olan Ağrı ‘ya gelerek görevine başladı.

Süleyman Elban eşi kimdir?

Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın eşi İrem Beyza Elban, Aile Destek Merkezini ziyaret etti. Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın eşi İrem Beyza Elban Aile Destek Merkezi’ni (ADEM) ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi.

Adana Valisi Süleyman Elban nereli?

Süleyman Elban (6 Haziran 1969, Kırşehir), Türk bürokrat. 30 Haziran 2017’den beri Ağrı Valisi olarak görev almaktadır.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş nereye atandı?

1 Haziran 2016 tarihinde T.C. Resmî Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi görevine getirildi ve bu görevini 4 yıl boyunca sürdürdü. 10 Haziran kararlı T.C. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Mardin valiliğine atanmıştır.

Adana Valiliği Özel Kalem Müdürü kimdir?

10 Kasım törenlerinde bir vatandaşa söylediği ‘gavat’ sözüyle gündeme gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un özel kalem müdürü Vahdettin Sakallı’nın kentteki yerel medya patronlarının seks kasetlerini Valilik ‘teki dolabında sakladığı iddia edildi.

You might be interested:  Quick Answer: Adana Valisi Kim 2019?

Vali ne iş yapar?

Vali; kanun, cumhurbaşkanlığı kararnamesi, kanun hükmünde kararname ve mevzuatı yayıp uygulanmasını sağlamak ile görevlidir. İlgili yasal düzenlemelerden aldığı yetki ile genel emirler çıkarabilirler.

Vali atamaları kim yapar?

Peki, valiyi kim atar? Kanun gereğince, valiler İçişleri Bakanlığının önerisi, Bakanlar Kurulunun kararı, Cumhurbaşkanının onayı atanıyor (Bakanlar Kurulu kararnamesi).

Ağrı Valisinin ismi ne?

Osman Varol, 1976 yılında İzmir’de doğdu.

Türkiye haritasında Ağrı nerede?

Ağrı ili Türkiye ‘nin Doğu Anadolu bölgesinin doğu kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Kars, kuzeydoğusunda Iğdır, güneyinde Van ve Bitlis, güneybatısında Muş ve batısında Erzurum illeriyle de komşudur.

Yeni Bitlis Valisi Kimdir?

BİTLİS VALİSİ Oktay ÇAĞATAY. 25.12.1973 yılında Kırşehir Kaman’ da doğdu. İlk ve ortaokulu Kaman’ da, liseyi Ankara ‘da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimini 1994 yılında bitirdi.

Ağrı Valisi kimdir nerelidir?

Osman Varol, (1976, İzmir), Türk bürokrat. 10 Haziran 2020’den beri Ağrı Valisi olarak görev almaktadır. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik programına katıldı.

Musa işin kimdir?

Musa Işın 1968 Adaklı doğumludur. 1994-1995 Denizli-Baklan Kaymakamlığı, 16.02.2015 Tarih ve 2015/7295 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Ağrı Valiliğine atanmıştır.

Amasya Valisi nereli?

26.11.1969′ da Sungurlu’ da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’ da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector