Quick Answer: Adana Kentkart Öğrenci Ne Kadar?

Quick Answer: Adana Kentkart Öğrenci Ne Kadar?

Adana Kent Kart kaç TL?

Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve özel halk otobüslerinde yeni ücret tarifesi 8 Eylül 2020 Salı gününden itibaren yürürlüğü girecek. Araç Kart bir biniş ücreti: 3,50 TL olarak düzenlendi. Araç Kart bir biniş ücreti: 3,50 TL olarak belirlendi.

Adana Öğrenci Kent Kart nasıl alınır 2021?

Fakülte kayıt işlemleri tamamlayan öğrenciler, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin mobil ofisine geçip, öğrenci belgeleri, bir adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve fotokopisini görevlilere teslim edip, 10 lira kart ücreti ödeyerek indirimli seyahat kartlarına kavuştu.

Adana Öğrenci Kent Kart Nereden Alınır?

Fakülte kayıt işlemleri tamamlayan öğrenciler, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin mobil ofisine geçip, öğrenci belgeleri, bir adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve fotokopisini görevlilere teslim edip, 10 lira kart ücreti ödeyerek indirimli seyahat kartlarına kavuştu.

Adana’da dolmuş ücretleri ne kadar oldu?

ADANA ‘da toplu taşıma ücretlerine yüzde 35.7’ye varan oranda zam yapıldı. Belediye otobüsleri 1.40 liradan 1.90 liraya, dolmuş ücretleri 1.75 liradan 2.25 liraya, özel halk otobüsleri 1.60 liradan 2 liraya yükseldi

Kent kart ne kadar?

1 Kasım 2019’dan itibaren geçerli olacak yeni tarifede, “Gittiğin Kadar Öde” uygulamasında tam bilet 3,26 TL, öğrenci bileti 1,44 TL, öğretmen binişi ve 60-64 yaş bileti 2,62 TL olacak.

You might be interested:  FAQ: Adana Tren Garından Havaalanına Nasıl Gidilir?

Dolmuş ücretleri ne kadar?

Minibüs, taksi, dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam önerildi. En kısa mesafenin 2.50’den 2,75 TL’ye, en uzun mesafenin 3.70 TL’den 4 TL’ye çıkması teklif edildi. Taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. Minibüs ücretlerinde en kısa mesafe 2,50’den 2,75 TL’ye çıktı.

Adana Öğrenci otobüs kartı nereden alınır?

Şehir içinde ücretsiz ulaşım kartlarınızı başvuru merkezlerinden ya da belediyelerin yetkilendirdiği ofislerde temin edebilirsiniz. Sahip olduğunuz kart ile birlikte kimlik belgeniz ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvurunuz tamamlanacaktır.

Kentkart çıkarmak için ne gerekli?

İstenen Belgeler:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf.

Adana Belediye otobüsleri kimlere ücretsiz?

Şehit yakınları, gaziler, 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşlar, çeşitli meslek grupları ve engelli vatandaşlar uzun yıllardır Adana ‘da kişiselleştirilmiş Kentkart ile özel halk otobüsleri ile belediye otobüslerinde ücretsiz seyahat ediyor.

Kentkart bakiyesi nasıl öğrenilir?

Kart numarasını girdikten sonra “ Kentkart İşlemleri” menüsüne girmeniz gerekmektedir. “Sorgula” butonuna basarak güncel bakiyenizi görebilirsiniz. Kentkart bakiye sorgulama ile “Geçmiş Sorgular” kısmını da inceleyebilirsiniz.

Adana kent kartım kırıldı ne yapmalıyım?

Zarar Görmüş (kırık ve çatlak) kartlar değişim olmuyor Ancak kart içindeki bakiye için işlem yapılıyor. Kartınız Hangi ile Ait ise, o ildeki ofisimize gidip Arkadaşlarımızdan Destek alabilirsiniz.

Öğrenci kartı için hangi bankaya para yatırılıyor?

İndirimli Öğrenci Kartı Almak İsteyen Öğrenciler; Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden ESHOT Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu KURUM TAHSİLÂT HESABINA kart ücreti olan 10 TL. yatırılacaktır.

Minibüslere zam geldi mi?

2020 yılının son UKOME toplantısının en önemli gündem maddeleri minibüs, taksi ve taksi dolmuş ücret tarifesi ile dolmuş ve minibüsten taksiye dönüşmek isteyen 1000 taksi plakası teklifi oldu. Taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

You might be interested:  Adana At Yarışı Ne Kadar Verdi?

Dolmus öğrenci ne kadar 2020?

MİNİBÜS ÜCRETLERİ HAKKINDA * Kısa Mesafelerde öğrenci ücreti 1,5 TL, Uzun mesafelerde öğrenci ücreti 2,00 TL.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector