Quick Answer: Adana Hangi Bölge Adliye Mahkemesine Bağlı?

Quick Answer: Adana Hangi Bölge Adliye Mahkemesine Bağlı?

Şanlıurfa hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

-Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi: Diyarbakır, Elazığ, Tunceli, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari.”

Tunceli hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

Elazığ, Tunceli (Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesine ), Bingöl, Muş(Erzurum Bölge Adliye Mahkemesine ), Malatya, Adıyaman, Kayseri, Niğde(Adana Bölge Adliye Mahkemesine ),Sivas (Samsun Bölge Adliye Mahkemesine ) birlikte düşünüldüğünde Elazığ bu coğrafyanın göbeğinde bir yerdedir.

Kocaeli hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

Adalet Bakanlığı İstinaf Mahkemelerinin kurulacağı 9 bölgeyi açıkladı. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Samsun, Erzurum, Diyarbakır, Konya’da Bölge İstinaf Mahkemeleri kuruluyor. Kocaeli, Bursa Bölge Mahkemesine bağlanıyor.

Bolu hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

Bolu, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi ‘ne dahil edildi.

Çanakkale hangi bölge adliye mahkemesine bağlı?

HSK Genel Kurulu Bursa Bölge Adliye Mahkemesi ‘nin yargı çevresini Çanakkale ile birlikte Balıkesir, Bilecik, Kütahya ve Yalova illerinden oluşturdu.

Yozgat Hangi BAMA bağlı?

Yozgat (il)

Yozgat
İlin Türkiye’deki konumu
Ülke Türkiye
Coğrafi bölge İç Anadolu
İdare

13 

Bam hangi illerde var?

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Samsun’da olmak üzere 9 ilde faaliyet gösteren bölge adliye mahkemelerinin sayısı, Konya ve Sakarya’da kurulan mahkemelerin eylülde yeni adli yılla birlikte hizmete sunulmasıyla 11’e çıkacak.

You might be interested:  FAQ: Adana Demirspor Başkanı Kim?

Adıyaman hangi BAMA bağlı?

Adıyaman (il)

Adıyaman
Ülke Türkiye
Bölge Güneydoğu Anadolu
İl Adıyaman
İdare

15 

Bölge adliye mahkemeleri en az kaç hukuk ve ceza dairesinden oluşmaktadır?

Bölge Adliye Mahkemeleri, başkanlık, başkanlar kurulu, daireler, Cumhuriyet başsavcılığı, adalet komisyonu ve müdürlüklerden oluşur. Her bölge adliye mahkemesinde bir başkan bulunur. Başkanlık, başkan ile yazı işleri müdürlüğünden oluşur. Her bölge adliye mahkemesinde en az üç hukuk ve en az iki ceza dairesi bulunur.

Kocaeli hangi bölge idare mahkemesine bağli?

BÖLGE İDARE MAHKEMELERİ:
MERKEZ YARGI ÇEVRESİ
25 KOCAELİ
26 KONYA KARAMAN
27 KÜTAHYA *

112 

Türkiyede kaç tane bölge adliye mahkemesi var?

Başlangıçta yedi ilde kurulan mahkemelerin sayısı 2017, 2018 ve 2019’da yapılan eklemelerle on beşe yükseldi.

Sakarya bam hangi illere bakıyor?

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 06/06/2018 tarih ve 217 sayılı kararı uyarınca 03/09/2018 tarihi itibariyle faaliyete geçirilmesine karar verilen Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi’nin yargı çevresi Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Düzce olacak şekilde düzenlenmiştir.

Istinaf mahkemesinde kaç hakim var?

İstinaf mahkemeleri, Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Samsun’da 93 ceza dairesi, 120 de hukuk dairesi şeklinde çalışacak. 7 ilde 93 ceza dairesi başkanı, 120 hukuk dairesi başkanı, 279 ceza dairesi üyesi, 360 hukuk dairesi üyesi olmak üzere 859 hakim ve 186 savcı görev yapacak.

Istinaf mahkemeleri nerede var?

Böylece Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere 9 ilde faaliyet gösteren, kamuoyunda ” istinaf ” olarak bilinen bölge adliye mahkemelerinin sayısı 11’e yükseldi.

Türkiye Haritası Bolu nerede?

Coğrafya: Bolu ili Yurdumuzun Batı Karadeniz Bölgesinde, 30º 32′ ve 32º 36′ doğu boylamları, 40º 06′ ve 41º 01′ kuzey enlemleri arasında yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector