Quick Answer: Adana Akdeniz Anemisi Testi Nerede Yapılır?

Quick Answer: Adana Akdeniz Anemisi Testi Nerede Yapılır?

Adana Talasemi testi nerede yapılır?

  • Halk Sağlığı Laboratuvarı
  • Talasemi Tanı Merkezi.

Nikah için sağlık raporu hangi doktordan alınır?

Evlilik için sağlık raporu veren hastaneler hangileri diye merak edenler için hemen açıklayalım: Evlilik sağlık raporu tetkiklerini aile hekimliklerinde, toplum sağlığı merkezlerinde, devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde yaptırabilirsin. Ancak sağlık raporu için aile hekiminin onayı şart.

Çukurova Belediyesi Nikah salonu kaç kişilik?

Bina programı bodrum kat ile birlikte 4 katlı Belediye Hizmet Binası, 450 kişi kapasitesinde Kültür Merkezi, Nikah Salonu, Kent Kitaplığı, Kent Bilgi merkezi ve Atölyelerden oluşur. Çukurova bereketli topraklar anlamına gelir.

Nikah işlemleri için ne gerekir?

Ancak çiftlerin nüfus cüzdanlarını ve fotoğraflarını teslim alan muhtar, sağlık raporu için ilçe hükumet tabipliğine, evlenme ehliyet belgesi için de ilçe nüfus müdürlüğüne evrak hazırlıyor. Evlenecek çiftler bu belgelerle sağlık ocağı ve nüfus müdürlüğüne giderek işlemlerini yaptırıyor.

Talasemi testi ücreti ne kadar?

Çiftlerin daha uygun fiyatlarla bu testi yaptırabildiğini belirten Tütüncü, “Piyasada 70-80 TL olan talasemi testi, belediyemizde 20 TL gibi bir ücretle yapılıyor.

Talasemi testi zorunlu mu?

** Sağlıklı bir çocuk sahibi olmak için evlilik öncesi mutlaka Talasemi testi yaptırınız. ** Evlenecek çiftlerin bu testi yaptırmaları Sağlık Bakanlığımızın Hemoglobinopati Tarama Programı çerçevesinde zorunludur.

You might be interested:  Adana Şehir Hastanesinde Hangi Bölümler Var?

Evlilik için hangi testler yapılıyor?

Bu gün evlilik öncesinde yaptırılan testler; Hepatit B taraması için:HbsAg Testi. Hepatit C taraması için: Anti HCV Testi. Sfilis (Frengi) için: VDRL Testi. Kan Grubu Analizi ve Hemogram(Tam Kan Sayımı) Testleri.

Evlilik için akciğer filmi nerede çekilir?

Evlilik işlemleri için alınacak olan akciğer filmi, devlet hastaneleri, sağlık ocakları, aile ve toplum sağlığı merkezleri tarafından verilmektedir. Özel kuruluşlardan alınan raporlar ise aile hekimleri tarafından onaylanması koşulu ile kabul edilmektedir.

Devlet hastanesinden sağlık raporu nasıl alınır?

Devlet hastanelerinden tam teşekküllü ve hiçbir ücret ödemeden sağlık raporu alabilirsiniz. Fakat bu işlem biraz uzun sürebilir. İlk önce 182’yi aramalısınız. Verilen tarihte doktora muayene olup istenen tetkikler yapılmalıdır.

Nikah işlemleri kaç gün sürer 2020?

12- Nikah İşlemleri Kaç Gün Sürer? Nikah işlemleri için gerekli belgeleri toparlamak, mesai saatlerinde alınacak belgeler, belgelerin alınacağı yerlerin birbirine olan uzaklığı gibi durumlar söz konusu olduğunda 2 veya 4 gün arasında tamamlanabileceğini söyleyebiliriz.

Evlenme ehliyet belgesi ne demek?

Evlenecek çiftlerin evlenmesine engel bir durum bulunup bulunmadığının, resmi olarak incelenmesi, eşlerin yaş ve medeni hal gibi evlilik ehliyetine sahip olduğunun resmi olarak kanıtlayan belge evlenme ehliyet belgesi olarak adlandırılıyor.

Nikah için gün nasıl alınır?

NİKAH TARİHİ NEREDEN ALINIR? Nikah günü almak için öncelikle ikametinizin bulunduğu belediyeye gitmeniz gereklidir. Belediyeye evlenmek için başvurduğunuzu söylemeniz halinde sizden istenen evrakların listesi ve boş günler sunulacaktır.

Resmi nikah için gerekli belgeler nelerdir?

1- Resmi Nikah İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Evlenme beyannamesi.
  • Fotoğraflı nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
  • Vesikalık fotoğraf.
  • Evlilik sağlık raporu.

Resmi nikah her yerde olur mu?

Evlenmek isteyen çiftler, yerleşim yeri ve adres şartı aranmaksızın evlenme müracaatlarını herhangi bir evlendirme memurluğuna (muhtarlıklara yapılan evlendirme başvuruları hariç) yapabilecek.

You might be interested:  Often asked: Adana Sıfır Bir Ne Zaman?

Nikah günü nasıl alınır 2020?

NİKÂH TARİHİ NASIL ALINIR? Evlenmeye karar veren ve nikâh günü almak isteyen çiftler öncelikle ikamet ettiği belediyeye başvuru yapması gerekir. Yapılan başvuruda belediye yetkilileri alınan evlilik talebi üzerine gerekli evrakları bir kart halinde yazarak talep edecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector