Question: Adana Milletvekili Kim Oldu?

Question: Adana Milletvekili Kim Oldu?

27 dönem milletvekilleri hangi yıl?

TBMM 27. dönem milletvekilleri listesi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 27. döneminde (7 Temmuz 2018–günümüz) görev yapan, 24 Haziran 2018 tarihinde seçilen milletvekillerinin listesidir.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut kimdir?

Hayatı ve kariyeri TMMOB Adana Şube Başkanlığı da yapan Barut partisinde de önemli görevlerde bulunmuştur. CHP Karataş İlçe Sekreterliği, CHP Çukurova İlçe Başkanlığı ve Adana İl Başkanlığı ile üç dönem kurultay delegeliği görevlerinde bulunmuştur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Adana Burhanettin Bulut kimdir?

Burhanettin Bulut (25 Ağustos 1970, Bitlis), Türk siyasetçi, 27. Dönem CHP, Adana milletvekili. 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Adana’da eczane açarak mesleğini sürdürdü.

Uğur Aksöz hangi partiden?

Merkez Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Evli, iki çocukludur.

27 yasama dönemi ne zaman?

TBMM Yasama dönemleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tarihçesi, kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinden 2018 yılına kadar 27 yasama dönemine ayrılır.

AK Parti kaçıncı dönem?

Parti, 14 Ağustos 2001 yılında kurulduktan yaklaşık 1 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2002 genel seçimleri yapıldı. AK Parti 365 milletvekili çıkararak tek başına iktidara geldi.

Dr müzeyyen şevkin kimdir?

24.Dönem Adana Milletvekili Adayı, TMMOB Kadın Komisyonu üyesi olan Müzeyyen Şevkin, KESK üye ve delegesi, Yapı Yol SEn Kurucu Üye ve İşyeri Temsilcisidir ve birçok vakıf ve dernek üyeliği bulunmaktadır.

You might be interested:  Quick Answer: Adana Kebap Nasıl Yapılır Youtube?

Orhan Sümer nereli?

Orhan Sümer (d.02 Mart 1963, Adana), Türk siyasetçi. 27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi CHP Adana, milletvekili. 1987 yılında CHP Yüreğir İlçe Yönetim Kuruluna seçilerek siyasete başladı.

Ahmet Aksöz ne iş yapıyor?

Ahmet Aksöz Biyografi CHP eski milletvekili Uğur Aksöz ‘un oğludur. Ahmet Aksöz, Teb Üniversitesi’nde İşletme eğitimi almıştır. Şimdilerde Başkent Üniversitesi Uluslar İlişkiler Bölümü’nde öğrencidir. Ahmet Aksöz Sibil Çetinkaya ile BluTV platformunda yayınlanan Kafayı Yersin programını sunuyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector