Question: Adana Kapıkaya Kanyonu Nasıl Gidilir?

Question: Adana Kapıkaya Kanyonu Nasıl Gidilir?

Adana Kapıkaya kanyonuna nasıl gidilir?

Kanyona toplu taşıma aracı gitmemektedir. Kanyona özel aracınızla gitmeniz gerekmektedir. Kanyona ulaşmanız için ilk olarak Karaisalı ilçesine gideceksiniz daha sonra ilçe içerisinde direk Kapıkaya Kanyonu tabelalarını takip ederek kanyona rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kapıkaya Kanyonu ücretli mi?

Kapıkaya Kanyonu Giriş Ücreti Kapıkaya kanyonuna girişlerde herhangi bir ücret alınmaz.

Kapıkaya Kanyonu hangi ilçede?

Karaisalı İlçesi sınırları içerisinde Kapıkaya Köyü’nde yer alan Kapıkaya Kanyonu, Adana’ya 72 kilometre, Karaisalı İlçe Merkezi’ne 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 200 metre yüksekliğinde olan kanyonun ortasından Niğde-Ulukışla’dan doğan Çakıt Çayı geçmektedir.

Kapıkaya Kanyonu Adana merkeze kaç km?

Adana ‘ya 50 km uzaklıkta Karaisalı ilçesinden sonra 7-8 km ‘lik mesafede bir doğa harikası olan Kapıkaya kanyonu Çakıt deresi üzerinde ve 6-7 km ‘lik yürüyüş yoluna sahiptir.

Adana Kapıkaya Kanyon nerede?

Kapıkaya kanyonu; Adana şehrinin Karaisalı ilçesinde yer almaktadır. Bu kanyon; Adana şehir merkezine yaklaşık olarak 52 kilometre, Karaisalı ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kapıkaya Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Adana’nın şelalesi var mı?

Adana ‘ nın Aladağ ilçesinden 37 kilometre uzaktaki 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri, çevresinde her mevsim farklı renklere bürünen ormanları ile su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı huzur veren doğasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Küp Şelaleleri yaklaşık 1,5 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alıyor.

You might be interested:  Question: Acılı Adana Kebabı Nasıl Yapılır?

Kapıkaya Kanyonunda ne yapılır?

Kanyon ‘da yürüyüşün yanı sıra kaya tırmanışı ve dağ bisikleti gibi aktiviteler de gerçekleştirilebilmektedir. 2018 yılında tamamlanan asma köprüyle Varda Köprüsü ile Kapıkaya Kanyonu ‘nun kısa yoldan bağlantısı sağlanmıştır.

Karakaya Kanyonu nerede?

Elazığ’ın Keban ile Baskil ilçesi arasında Karakaya ile Keban Barajı’nın bağlantı kolu olan bölgede bu yıl yöre sakinlerinin Vali Çetin Oktay Kaldırım’a aktarmasıyla iki kanyon keşfedildi.

Varda Köprüsü Kapıkaya Kanyonu arası kaç km?

Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu arası mesafe, Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu yol haritası, Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu kaç saat kaç km. Varda köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu arası mesafe: 16 kilometre.

Bahçecik Şelalesi Nerede?

Bahçecik Şelalesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

Cehennem Deresi Kanyonu nerede?

Cehennem Deresi Kanyonu, Ardanuç ilçe merkezinin 7 kilometre kuzeybatısında ve Artvin -Ardanuç karayolunun 25’inci kilometresinde bulunmaktadır. Dünyadaki sayılı kanyon vadileri arasında yer alır. Cehennem Deresi tipik bir kanyon vadidir. 500 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğindedir.

Kapıkaya nereye bağlı?

Kapıkaya, Karaisalı

Kapıkaya
İl Adana
İlçe Karaisalı
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi
Nüfus (2021)

10 

Yerköprü adana kaç km?

Adana Karaisalı Yerköprü arası mesafe, Adana Karaisalı Yerköprü yol haritası, Adana Karaisalı Yerköprü kaç saat kaç km. Adana Karaisalı Yerköprü arası mesafe: 61 kilometre. Adana Karaisalı Yerköprü arası süre: 1 saat 7 dakika.

Karaisalı Yerköprü arası kaç km?

Mesafe ve Yakıt Detayları

Ulaşım Mesafe Süre
Araç Yolculuğu 65 Km 1 saat 28 dakika
Uçak Yolculuğu 43 Km 33 dakika

Karaisalı Kanyon kaç km?

Karaisalı Kanyon Merkez, Adana arası mesafe, Karaisalı Kanyon Merkez, Adana yol haritası, Karaisalı Kanyon Merkez, Adana kaç saat kaç km. Karaisalı kanyon Merkez, Adana arası mesafe: 73 kilometre.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector