Question: Adana Da Deniz Nerede?

Question: Adana Da Deniz Nerede?

Adanada deniz nerede var?

 • Ceyhan İlçesindeki Plajlar. İncirli Plajı Botaş Plajı
 • Karataş İlçesindeki Plajlar. Karataş Açık Plajı Karataş Harb-İş Plajı Bahçe Belediye Halk Plajı
 • Yumurtalık İlçesindeki Plajlar. Yumurtalık (Ayaş) Plajı Alara (Yüzevler) Plajı Adana Zeytinbeli Plajı

Adana hangi coğrafi bölgede yer alır?

Adana
Adana ‘nın Türkiye’deki konumu
Ülke Türkiye
Bölge Akdeniz Bölgesi
İl Adana

18 

Adana Ceyhan Deniz var mı?

Sadece Yumurtalık ve Karataş değil, Ceyhan ‘da da deniz var. Buralar bizim değerlerimiz, ilçemizin tanıtılmasında önemli rol almaktadır. Bizlerde hemşehrilerimiz adına doğa güzellikleri olan Botaş ve İncirli plajlarımızı önemsiyoruz.

Yumurtalıkta denize girilir mi?

2015 yılında Mavi Bayrak alarak kalitesini tescillemiş olan temiz deniz suyu ile kendine birçok ziyaretçi çeken Yumurtalık, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile de ön plana çıkmaktadır. Yumurtalık, yaz sıcağında Adanalıların denize girmek için ziyaret ettikleri başlıca yer olma özelliği taşımaktadır.

Adanada hangi denize girilir?

Adana Plajları

 • Yumurtalık Plajı Adana il merkezine 80 kilometre uzaklıkta yer alan plaj sezon boyunca yüksek sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.
 • Karataş Plajı Ülkemizdeki en uzun kumsallardan birisidir.
 • Karataş Harbiş Plajı
 • İncirli Plajı

Adana denize yakın mı?

Adana Büyükşehir sınırları içerisinde deniz yoktur. Bununla birlikte Akdeniz’e sınırı olan yerleşim yerleri vardır. Bunlar Karataş, Bahçe beldesi, Yumurtalık ve Tuzla’dır. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal sınırları içerisinde kurulmuş olan Karataş, Adana ‘ya 48 km uzaklıktadır.

You might be interested:  Adana Spor Teknik Direktörü Kim?

Türkiye Haritası Adana’da deniz var mı?

ADANA’DA DENİZ VAR MI? Adana sınırları içerisinde deniz yoktur ancak Akdeniz’e sınırı olan yerleşim yerleri bulunmaktadır.

Ceyhan ilçesi hangi ilde?

Ceyhan, Adana ilinin ilçesidir.

Adananin merkezi neresidir?

Adana’nın şehir merkezi Seyhan Nehrinin üzerindedir.

Adana denize kaç km?

Merkez, Adana Karataş Denizi arası mesafe, Merkez, Adana Karataş Denizi yol haritası, Merkez, Adana Karataş Denizi kaç saat kaç km. Merkez, Adana karataş denizi arası mesafe: 51 kilometre. Merkez, Adana karataş denizi arası süre: 48 dakika.

Yumurtalık nerede denize girilir?

Yumurtalık (Ayas) Plajı Adana’nın Yumurtalık ilçe sınırları içerisinde yer alır. Adana Merkezinde yola çıkıldığında Adana – Şanlıurfa Otoyolu kullanılarak Ceyhan – Yumurtalık çıkışından çıkarak Yumurtalık ilçesine doğru ilerlenir. Yaklaşık 26 km Yumurtalık ‘a doğru gidildiğinde plaja ulaşılmış olur.

Yumurtalik nasil bir yer?

Yumurtalık, Adana’nın güney sınırında yer alan bir ilçedir. Akdeniz ile birleşim noktasında yer alan ilçe güzel plajları, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile dikkat çekmektedir. Eski ismi Ayas olan ilçe günümüzde Yumurtalık olarak anılmaktadır.

Yumurtalık Lagününe nasıl gidilir?

Havalimanından HAVAŞ ya da minibüsle Adana Otogarı’na geçip, otogardan her 30 dakikada bir seferleri bulunan Yumurtalık dolmuşlarıyla Yumurtalık ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Yumurtalık Otogarı’ndan lagüne dolmuş seferleri yapılıyor. Yumurtalık ilçe merkezi ile Yumurtalık Lagünü arasındaki mesafe ise 28 km.

Yumurtalık’ta ne yenir?

Yumurtalık Lezzetlerini Deneyin: Adana Yöresel Yemekler Ayrıca bu ilçede deneyebileceğiniz lezzetler arasında Misis Ayranı, kebap, lahmacun ve meyan kökü şerbeti olan aşlama da bulunmaktadır. Bölgede ayrıca çok sayıda farklı tatlı çeşidi misafirlere sunulmaktadır.

Yumurtalık Neyi Meşhur?

Yumurtalık Gezilecek Yerler Listesi

 1. 1 – Ayas Antik Kenti. İlçenin en önemli tarih mirası ve eski medeniyetlere ait çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındırıyor Ayas Antik Kenti.
 2. 2 – Kız Kalesi.
 3. 3 – Ayas Kalesi.
 4. 4 – Yumurtalık Lagünü Milli Parkı
 5. 5 – Marko Polo İskelesi.
 6. 6 – Süleyman Kulesi.
 7. 7 – Yumurtalık Plajı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector