Question: Adana Alman Köprüsü Nasıl Gidilir?

Question: Adana Alman Köprüsü Nasıl Gidilir?

Adana Alman Koprusune nasil gidilir?

Adana merkeze ulaştıktan sonra, Karacaisalı köyüne gitmelisiniz. Kapıkaya Kanyonu mevkisi 2 km kadar geçilir ve Bolcalı ve Kıralan köylerine ulaşacaksınız. Bu köyleri de geçtikten sonra, Alman köprüsünü göreceksiniz.

Alman Köprüsü hangi otobüs gider?

188, Karaisali içindeki Varda ( Alman ) Köprüsü adresine giden son Otobüs.

Varda Köprüsü Adana nasıl gidilir?

Karaisalı’nın batısında yer alan Kapıkaya Kanyonu’nun 2km ilerisinde Bucak Köyü istikametinde Bolacalı ve Hackırı köylerinin tabelaları takip edilerek köprüye ulaşabilirsiniz. Alternatif yol ise; Karaisalı İlçemiz içerisinde Karapınar mevkisinden Yer Köprü istikametinde gidilerek ulaşabilirsiniz.

Varda Köprüsü nereye bağlı?

Varda Köprüsü, Adana ili Karaisalı ilçesi Hacıkırı (Kıralan) mahallesi’nde bulunan, yöre halkı tarafından “Koca Köprü ” diye anılan köprü. Hacıkırı Demiryolu Köprüsü olarak ya da 1912 yılında Almanlar tarafından inşa edildiği için Alman köprüsü olarak bilinmektedir.

Varda Köprüsü ne yapılır?

Varda Köprüsü Hakkında Bilgi Almanya’nın petrol kaynaklarına hızlı ulaşması için yapılan Varda köprüsü Osmanlı’nın asker, yolcu ve eşya taşıması için de inşa edilmiş oldu. Sessiz dağların eteğinde, mis gibi ormana kurulan Varda köprüsü her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Üsküdardan Türk-Alman üniversitesine nasıl gidilir?

Üsküdar Capitol’un önünden 15F numaralı otobüse binerek Türk – Alman Üniversitesi durağında indiğinizde Türk – Alman Üniversitesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Readers ask: 01 Adana Nerede Izlenir?

Üsküdar’dan Türk-Alman üniversitesine nasıl gidilir?

Üsküdar sahilden kalkan sarı dolmuş ile Beykoz durağına kadar gelip aktarme yaparak(136b, 15F, 15BK, 136 vs.), taksiyle(14.5 TL) veya yürüyerek(15 dakika) Türk – Alman Üniversitesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Varda Köprüsü nasıl bir yer?

Varda köprüsü, Alman köprüsü, Hacıkırı Demiryolu köprüsü ve halkın deyimi ile Koca Köprü. 1912 yılında Almanlar tarafından İpek yolu için Berlin, Bağdat ve Hicaz demiryolunun bir parçası olarak inşaa edilmiş hatta bu güzergahta inşaa edilen en büyük köprü. Adana’nin Karaisalı ilçesine bağlı Hacıkırı Köyü’nde bulunuyor.

Karaisalı Varda Köprüsü arası kaç km?

karaisalı merkez Varda Köprüsü arası mesafe: 18 kilometre. karaisalı merkez Varda Köprüsü arası süre: 26 dakika.

Adana Varda Köprüsü arası kaç km?

Adana Varda köprüsü arası mesafe: 72 kilometre. Adana Varda köprüsü arası süre: 1 saat 19 dakika.

Göksu Viyadüğü Varda Köprüsü hangi ilde?

Sultan II. Abdülhamid tarafından öngörülen Haydarpaşa’dan Bağdat-Halep-Şam’a kadar demiryolu ağı kapsamında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi Göksu Nehri üzerindeki vadiye yapılan Göksu Viyadüğü yıllara meydan okuyor.

Mersin Varda Köprüsü arası kaç km?

Mersin Varda Köprüsü arası mesafe, Mersin Varda Köprüsü yol haritası, Mersin Varda Köprüsü kaç saat kaç km. Mersin Varda Köprüsü arası mesafe: 90 kilometre.

Hacıkırı nereye bağlı?

Herhalde, Hacıkırı Adana’da yaşayan tüm fotoğrafçılar tarafından bir kere ziyaret edilmiş bilinen bir yerdir. Burası Karaisalı ilçesinin bir köyü ve Adana’ya karayolu ile uzaklığı 64 km.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector