Often asked: Adana Varda Köprüsü Nasıl Gidilir?

Often asked: Adana Varda Köprüsü Nasıl Gidilir?

Varda Köprüsü Adana nasıl gidilir?

Karaisalı’nın batısında yer alan Kapıkaya Kanyonu’nun 2km ilerisinde Bucak Köyü istikametinde Bolacalı ve Hackırı köylerinin tabelaları takip edilerek köprüye ulaşabilirsiniz. Alternatif yol ise; Karaisalı İlçemiz içerisinde Karapınar mevkisinden Yer Köprü istikametinde gidilerek ulaşabilirsiniz.

Varda Köprüsüne nereden gidilir?

Nasıl gidilir?: Adana’da bulunan Varda Köprüsü ‘nün tam konumu; Karacaisalı köyünün kuzey girişinde. Alman köprüsünü 500 metre geçtikten sonra gelen bu Karacaisalı köyü’nden Varda Köprüsüne kısa sürede ulaşabilirsiniz. Adana merkeze ulaştıktan sonra, Karacaisalı köyüne gitmelisiniz.

Tarihi Varda Köprüsü nerededir?

Varda Köprüsü, Adana ili Karaisalı ilçesi Hacıkırı (Kıralan) mahallesi’nde bulunan, yöre halkı tarafından “Koca Köprü ” diye anılan köprü. Hacıkırı Demiryolu Köprüsü olarak ya da 1912 yılında Almanlar tarafından inşa edildiği için Alman köprüsü olarak bilinmektedir.

Karaisalı Varda Köprüsü arası kaç km?

karaisalı merkez Varda Köprüsü arası mesafe: 18 kilometre. karaisalı merkez Varda Köprüsü arası süre: 26 dakika.

Varda Köprüsü ne yapılır?

Varda Köprüsü Hakkında Bilgi Almanya’nın petrol kaynaklarına hızlı ulaşması için yapılan Varda köprüsü Osmanlı’nın asker, yolcu ve eşya taşıması için de inşa edilmiş oldu. Sessiz dağların eteğinde, mis gibi ormana kurulan Varda köprüsü her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Varda Köprüsü nasıl bir yer?

Varda köprüsü, Alman köprüsü, Hacıkırı Demiryolu köprüsü ve halkın deyimi ile Koca Köprü. 1912 yılında Almanlar tarafından İpek yolu için Berlin, Bağdat ve Hicaz demiryolunun bir parçası olarak inşaa edilmiş hatta bu güzergahta inşaa edilen en büyük köprü. Adana’nin Karaisalı ilçesine bağlı Hacıkırı Köyü’nde bulunuyor.

You might be interested:  FAQ: Adana Il Emniyet Müdürü Kim?

Belemedik varda arası kaç km?

Belemedik Varda Köprüsü arası mesafe, Belemedik Varda Köprüsü yol haritası, Belemedik Varda Köprüsü kaç saat kaç km. belemedik Varda Köprüsü arası mesafe: 74 kilometre.

Bir zamanlar Çukurova daki tren köprüsü nerede?

Muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Varda Köprüsü nerede hemen yazalım. Bir Zamanlar Çukurova dizisindeki Varda Köprüsü, Adana ili Karaisalı ilçesi Hacıkırı köyünde mahallesinde bulunuyor.

Göksu Viyadüğü nerede?

Sultan II. Abdülhamid tarafından öngörülen Haydarpaşa’dan Bağdat-Halep-Şam’a kadar demiryolu ağı kapsamında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi Göksu Nehri üzerindeki vadiye yapılan Göksu Viyadüğü yıllara meydan okuyor.

Varda Köprüsü ne zaman?

Varda Köprüsü – Adana Abdülhamit ile Alman İmparatoru Kaiser Wilhem tarafından imzalanan sözleşme ile İstanbul-Bağdat-Hicaz demiryolu hattını tamamlamak üzere 1907-1912 yıllarında inşa edilmiştir.

Mersin Varda Köprüsü arası kaç km?

Mersin Varda Köprüsü arası mesafe, Mersin Varda Köprüsü yol haritası, Mersin Varda Köprüsü kaç saat kaç km. Mersin Varda Köprüsü arası mesafe: 90 kilometre.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector