Often asked: Adana Sabancı Kütüphanesi Hangi Günler Açık?

Often asked: Adana Sabancı Kütüphanesi Hangi Günler Açık?

Kütüphaneler hafta sonu açık olur mu?

Açıklama şu şekilde: “Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bağlı kütüphanelerin çalışma günleri personel durumu göz önüne alınarak düzenlenmiştir.” Milli Kütüphane özel ve resmi bayramlar haricinde 24 saat açık olan bir kütüphanedir.

Adana il halk kütüphanesi internet var mı?

Adana İl Halk Kütüphanesi 1923 Yılında zamanın Milli Eğitim Müdürü’nün emriyle Şeyh ve Ramazanoğulları Kitaplarının birleştirilmesi ile kurulmuştur. Adana İl Halk Kütüphanesinde Çocuk, Yetişkin, Süreli Yayınlar, Okuma, Ödünç Verme Bölümü, Çok Amaçlı Salon ve İnternet Erişim Merkez’in hizmetlerimiz verilmektedir.

Sabancı Kütüphanesi ne zaman açılacak?

T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan 100 Günlük İcraat Programı kapsamında Türkiye’deki 30 kütüphanenin millet kıraathanelerine dönüştürülmesi projesi şehrimizde başarıyla hayata geçirildi. 05.11.2018’den itibaren Sabancı Halk Kütüphanesi okurlarına 7/24 hizmet vermeye başladı.

Eskişehir kütüphane ne zaman açılacak?

22 Nisan 2019 tarihinde işe başladılar. 25 Aralık 2019 tarihinde yedi katlı il halk kütüphanemiz bitirilmiş olacak. Eski il halk kütüphanemiz iki katlı ve 400 metrekare idi. Aralık ayında bitirilecek olan yeni İl Halk Kütüphanemiz yedi katlı ve 830 metrekare olacaktır.”

Kütüphaneler saat kaça kadar açık?

Milli Kütüphane özel ve resmi bayramlar haricinde 24 saat açık olan bir kütüphanedir. Milli Kütüphane ‘nin çalışma saatleri sadece ulusak ve dini bayram günlerinde değişiklik göstermektedir.

You might be interested:  Adana Tren Garına Hangi Dolmuş Gider?

Millet Kütüphanesi saat kaçta açılıyor?

Covid-19 tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi hafta içi ve cumartesi günleri 09.15-17.45 saatleri arasında hizmet verecektir.

Adana’da kaç tane kütüphane var?

Adana ‘da 2013 yılı itibariyle 18 adet kütüphane bulunmakta. Bu kütüphanelere isterseniz kayıtlı üye olabilirsiniz. Her bir kütüphane de bulunan binlerce kitap ile ufkunuzu ve bilginizi artırın. Adana ‘da bulunan kütühaneler arasında en çok kitaba sahip kütüphane 114.374 kitap ile Yüzüncü Yıl İncirlik Çocuk Kütüphanesi.

Adana il kütüphanesi nerede?

Adana Kütüphaneler

  • AZMİ YAZICIOĞLU HALK KÜTÜPHANESİ İslam Mah.
  • KARACAOĞLAN EDEBİYAT MÜZE KÜTÜPHANESİ Mestanzade Mah.
  • ADANA HALK KÜTÜPHANESİ Reşatbey Mah.
  • ALADAĞ HALK KÜTÜPHANESİ Mansurlu Mah.
  • YUSUF FIRAT KOTAN HALK KÜTÜPHANESİ Kayalıbağ Mah.
  • KARAİSALI HALK KÜTÜPHANESİ
  • ÇAĞDAŞ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
  • HALK KÜTÜPHANESİ

Cemil Meriç Kütüphanesi açık mı?

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hizmete kapalı olan Cemil Meriç Halk Kütüphanesi, hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Inönü Üniversitesi Kütüphane açık mı?

Kütüphane araştırma ve ödünç hizmetleri için açık olup, çalışma alanları kullanılmamaktadır. 7/24 okuma salonlarımız hizmete açıktır.

Kütüphanelerde yaş sınırı var mı?

Kütüphaneye girişlerde yaş kuralına da çok dikkat ediliyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler de serbest oldukları zaman kütüphaneye alınıyor.

Halkalı Millet Kütüphanesi açık mı?

09.00-19.00 (Kısıtlamalar sebebiyle Pazar günü hariç haftanın 6 günü hizmet vermekteyiz.)

Ilk Halk Kütüphanesi ne zaman açıldı?

Eskişehir’de ilk kütüphane 1534 yılında inşa edilen tarihi Kurşunlu Camii içinde 1874’dekurulmuştur.

Anadolu Üniversitesi Kütüphanesine herkes girebilir mı?

Kullanıcılarımızda üyelik koşulu aranmaz. Anadolu Üniversitesi personeli (akademik, idari), öğrenciler, dışardan gelen araştırmacılar kütüphanenin doğal üyesidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector