Often asked: Adana Kosgeb Nerede?

Often asked: Adana Kosgeb Nerede?

Kosgeb 2021 başvuruları ne zaman?

KOSGEB Veritabanına kayıtlı olmayan veya KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel olmayan işletmeler, önce kayıt ve güncelleme işlemini yapmalıdır. Başvurular 3 – 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kosgeb hangi işlere Destek Veriyor 2020?

KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

Kosgeb Başvuru nasıl yapılır 2021?

Nereden Başlamalıyım?

 1. KOSGEB ‘e Kayıt. e-Hizmetler menüsünden KOSGEB ‘e ilk başvuru butonuna tıklayıp işletmenizin kaydını yapınız.
 2. KOBİ Beyannamesi. İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespiti için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir.
 3. Beyanname Kontrol.
 4. Desteklere Başvuru.

Kosgeb hangi illerde var?

Kosgeb destekler için 6 bölge belirlemiştir.

 • BÖLGEDE YER ALAN İLLERİMİZ. Adana, Konya, Yalova, Tekirdağ, Sakarya, Isparta, Denizli, Edirne, Kayseri, Kırklareli, Aydın, Bolu, Çanakkale (Bozcaada ve Gökçeada İlçeleri Hariç)
 • BÖLGE İLLERİ
 • KOSGEB BÖLGESİ VE İLLER.
 • BÖLGEDE YER ALAN İLLERİMİZ.

2021 Kosgeb Destekleri Nelerdir?

KOSGEB Destekleri 2021 Alanları

 • Girişimcilik destekleri.
 • Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri.
 • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri.
 • KOBİ Finansman Destekleri.
 • Laboratuvar Destekleri.
 • İŞGEM / TEKMER Destekleri.
You might be interested:  Often asked: Adana Kebap Nerede Pişirilir?

Kosgeb 2021 destekleri ne kadar?

Sektör değişikliği ya da ilk iş hayatına geçişte KOSGEB ‘in sağladığı desteklemeler geçtiğimiz yılın destek ödemelerinin toplamına bakılırsa birçok kişiye iş imkanı sağlamıştır. 2021 yılı ile yenilenen destek programları ile 60 Bin TL’den 370 Bin TL’yi bulan destek ödemeleri yapılmaktadır.

Kosgeb den kimler yararlanabilir?

18 yaşını doldurmuş olmak, KOSGEB ‘in genellikle üniversitelerde düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılarak eğitimi başarıyla geçmiş olmak, İşetme halihazırda kurulmuşsa KOBİ statüsünde olmak, İşletme halihazırda kurulmuşsa KOSGEB veritabanına işletme kaydı yaptırmış olmak.

Kosgeb hangi is kollarına destek veriyor?

Madencilik ve taş ocakçılığı Mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler. Su temini; kanalizasyon, atık yönetimi ve iyileştirme sektörü Toptan ve perakende ticaret; motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı

Kosgeb nakit para veriyor mu?

Peşin, taksitle, elden, ödeme gibi bir KOSGEB ‘in para ödeme teknikleri bulunmayıp, projenin sonuçlandırılması neticesinde ödeme yapılmaktadır.

Kosgeb Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu ” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

Kosgeb Yeni Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

 1. Öncelikle ilinizde yer alan İŞ-KUR veya KOSGEB birimlerine giderek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine” başvuruda bulunmak.
 2. Kurumun vermiş olduğu “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” 32 saat süren bu kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almak.

Kosgeb Girişimcilik başvuru nasıl yapılır?

Yeni Girişimci Desteği programından yararlanmak isteyen adayların www. kosgeb.gov.tr adresindeki KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olması ve KOSGEB Müdürlüğü’ne iş planı ve ilgili belgeler ile birlikte başvurusu yapması gerekmektedir.

Kosgeb özel mi devlet mi?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB, 20 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kuruldu. Merkezi Ankara’da olan ve tüm illerde müdürlükleri bulunan KOSGEB, tüzel kişiliği haiz özel bütçeli bir kuruluştur.

You might be interested:  Often asked: Adana Feke Nasıl Bir Yer?

Kosgeb en fazla ne kadar destek veriyor?

Hibe ve faizsiz kredi destekleri sayesinde işinizi kurabilir ya da mevcut işinizi büyütebilirsiniz. KOSGEB 60 bin TL’ye kadar hibe desteği sunmaktadır.

Kosgeb 1 bölge neresi?

1. Bölge 2. Bölge 3. Bölge
Ankara Adana Balıkesir
Antalya Aydın Bilecik
Bursa Bolu Burdur
Eskişehir Çanakkale (Bozcaada ve Gökçeada İlçeleri Hariç) Gaziantep

13


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector