Often asked: Adana Kebap Festivali 2017 Ne Zaman?

Often asked: Adana Kebap Festivali 2017 Ne Zaman?

Adana kebap şalgam Festivali Ne zaman?

Dünya Rakı Haftası olarak birçok sayfada yer alsa da festivalin asıl adı Dünya Rakı Günü’dür. Bu festival bir gündür ve her sene aralık ayının ikinci cumartesi düzenlenir. Ancak şu an resmi adı Kebap ve Şalgam Festivali ‘dir.

Adana Lezzet Festivali nerede?

Adana Lezzet Festivali, Adana Lezzet ve yöresel değerlerinin Türkiye ve dünya çapında çok geniş bir kitleye bilinirliğini sağlamak ve Adana turizmini ve Adana Ekonomisini geliştirmeyi hedefleyen bir proje olarak Adana Valiliğinin desteğiyle 6-8 Ekim arasında Aqua Park Açık Alanda gerçekleşecek.

Adana Kebap Festivali 2021 ne zaman?

Adana Lezzet Festivali 9-11 Ekim tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenleniyor.

Adana rakı festivali nerede yapılıyor?

Dünya Rakı Festivali, Türkiye’nin Adana kentinde her yıl kebap, ciğer ve rakılara sokak müziği ve dansların eşlik ettiği Kazancılar Çarşısı’nda düzenlenen bir sokak festivalidir. Festival, yaklaşık 100 yıldır kutlanmaktadır. Rakı Festivali, her yıl Aralık ayının ikinci Cumartesi gecesi düzenlenmektedir.

Rakı Festivali neden iptal?

Bu yıl 14- 15 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan etkinlik ‘bazı terör örgütleri ile art niyetli kişi ve grupların saldırı düzenleyebileceği’ gerekçesiyle iptal edildi.

Adana Lezzet Festivali yapılacak mı?

4. Adana Lezzet Festivali 9– 11 Ekim 2020 tarihlerinde “İlham Veren Tüm Renkleriyle Adana ” teması ile online olarak gerçekleşecek. Adana Lezzet Festivali bu sene gastronomi dünyasının yıldız isimlerinin katılımıyla üç gün boyunca dijital bir gastronomi şöleni sunmaya hazırlanıyor.

You might be interested:  Often asked: Adana Sulama Kanalları Ne Zaman Yapıldı?

Adana’nın lezzetleri nelerdir?

Türkiye’ nin mutfak kültürü baharatla en fazla yoğrulmuş kentlerinden biri olan Adana ‘ya özgü, tadı damağınızda kalan lezzetlerin tariflerini sizler için derledik.

  • Şalgam.
  • Acılı Ezme.
  • Adana Kebabı
  • Analı Kızlı
  • Bici Bici.
  • Halka Tatlı
  • Hayır (Kamhi) Çorbası
  • İçli Köfte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector