Often asked: Adana Kadın Sığınma Evi Nerede?

Often asked: Adana Kadın Sığınma Evi Nerede?

Adana’da kadın sığınma evi var mı?

Adana Kadın Da(ya)nışma Merkezi ve Sığınma Evi Derneği (AKDAM), 1998 yılında bir avuç kadın tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele etmek, farkındalık yaratmak gibi düşüncelerle kuruldu. Çalışmalarını yerel, bölgesel ve ulusal alanda sürdüren AKDAM yürüttüğü projelerle daha çok kadına ulaşmayı amaçlamaktadır.

Kadin siginma evinde cep telefonu serbest mi?

Türkiye’de şiddete maruz kalan kadınların gidebileceği 145 kadın sığınma evi var. Ancak bazı kadınlar, sığınma evlerindeki katı kurallardan rahatsız. Ancak bazı kadınlar, sığınma evlerindeki katı kurallardan rahatsız. Örneğin sığınma evlerinde cep telefonu kullanmak yasak, dışarı da izinle çıkılabiliyor.

Kadın sığınma evine nasıl ulaşılır?

Türkiye’de her ilde kadın sığınma evleri bulunuyor. Eşinden şiddet gören kadın bağlı olduğu ildeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat başvuru yaparak sığınma başvurusunda bulunabilir. Başvurularda herhangi bir belgeye gerek duyulmuyor.

Kadın sığınma evi hangi illerde var?

* Eylül 2016 itibarıyla Türkiye’de 49 ilde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) bulunuyor (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Erzurum, Bingöl, Muş, Kilis, Elazığ, Sakarya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Isparta, Aksaray, Kars,

Kadın sığınma evi kac yaş sınırı?

Sığınma evi için başvuru yapan her kadın kabul olur. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

You might be interested:  Often asked: Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Hangi Partiden?

Konya Kadın Sığınma Evi Nerede?

ŞEFKAT-DER KADIN SIĞINMA EVİ – ŞEFKAT KAPISI DERNEĞİ | Birlikler – Vakıflar ve Dernekler | Meram – Saray İşh. K:3. Konya, 0332 351 27 65 Bulurum.com.

Izmir Kadın Sığınma Evleri nerede?

Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ‘ne, SOSYAL PROJELER MERKEZİ KÜLTÜRPARK LOZAN KAPISI GİRİŞİ NO: 50 adresinden ve 293 4 293 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Kadın Sığınma Evi Nerede?

Kocatepe Mah. Cumhuriyet Caddesi, Cumhuriyet Apartmanı No.:17 Kat 5 – D: 11, Beyoğlu Cd.

Çorlu Kadın Sığınma Evi Nerede?

Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezinde 2 Psikolog, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı ve 1 Temizlik ve Büro personeli görev yapmaktadır. Çorlu Kadın Danışma Merkezi; Şeyh Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı No:96/A Çorlu / TEKİRDAĞ adresindeki yer de hizmet vermeye başlamıştır.

Kadın sığınma evlerinde ne kadar kalabilirim?

1 hafta süre ile evrak gerektirmeden kadın sığınma evlerinde kalabilirsiniz. Evlerden kalma süresi için belirlenen süre ise 3-6 ay arasıdır.

Türkiyede kaç tane erkek sığınma evi var?

Kadına şiddetin yoğun olarak tartışıldığı Türkiye’de erkekler için de İzmir ve İstanbul’da 2 sığınma evi bulunuyor.

Türkiye’de kaç tane Şönim var?

Aile, Çalişma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2013 yılında 14 olan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ( ŞÖNİM ) sayısının, 2019 yılında 81’e ulaştığını açıkladı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector