Often asked: 65 Yaş Üstü Ücretsiz Ulaşım Kartı Nasıl Alınır Adana?

Often asked: 65 Yaş Üstü Ücretsiz Ulaşım Kartı Nasıl Alınır Adana?

65 yaş otobüs kartı nasıl alınır Adana?

65 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımız başvuruları;

  1. www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da 1 adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü veya ona bağlı başvuru merkezlerinden yapılır.
  2. 65 yaş kartları ücretsiz olarak verilir.

Istanbul 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

2. Aşağıdaki belgelerle size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek istanbulkartınızı çıkarttırabilirsiniz. Başvurular kişilerin kendileri haricinde anne, baba, eş ya da çocukları tarafından yapılması durumunda, her iki kişinin de ( kart sahibi ve başvuru yapan kişi) kimlik aslı ibrazı şartıyla yapılabilir.

65 yaş üstü kartı nereden alınır?

4 Mart 2014 Tarihli Resmi Gazete’de “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları’ Yönetmeliği” yayınlandı. Yönetmelik 65 yaş üstündekilere şehir içi toplu taşıma araçlarında bedava, şehirlerarasında demiryolları ve denizyollarında yüzde 50 indirimli seyahat imkanı sağladı.

Adana Belediye otobüsleri kimlere ücretsiz?

Şehit yakınları, gaziler, 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşlar, çeşitli meslek grupları ve engelli vatandaşlar uzun yıllardır Adana ‘da kişiselleştirilmiş Kentkart ile özel halk otobüsleri ile belediye otobüslerinde ücretsiz seyahat ediyor.

You might be interested:  Question: Adana Yumurtalık Nerede?

65 yaş üstü ücretsiz kart nasıl alınır?

Vatandaşlar kimlik kartları ve 1 adet vesikalık fotoğrafları ile birlikte başvuru merkezlerine, belediyelere ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek kart için başvuru yapmalıdır. Kısa sürede işlem yapılarak 65 yaş üstü kartı vatandaşlara verilmektedir.

65 yaş EGO kartı nasıl alınır?

Kartlarını vize yaptırmak isteyen 61-64 yaş kart sahibi vatandaşların, 120,00 TL vize ücreti ve İkametgâh Belgesi (Birinci adres Ankara olmak kaydıyla) ile ANKARAKART İşlem Merkezlerine başvurmaları gerekmektedir.

65 yaş üstü otobüse binebiliyor mu?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Yaşlılar için indirimli akbil nasıl alınır?

Bu kartı alabilmek için öncelikle 60 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

65 yaş otobüs kartı nasıl alınır Antalya?

65 yaş üstü ve engelli vatandaşlardan toplu taşıma kartı olmayanlar kartlarını A-kent tramvay duraklarından ücreti karşılığında satın alabilir.

Kocaeli 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartları; İzmit Fuar içi Seyahat Kartları Birimi, İzmit Cumhuriyet Parkı önü Sosyal Kart Başvuru Noktası, Gölcük Belediye Binası Sosyal Kart Başvuru Noktası, Gebze Osman Hamdi Bey Hizmet Binası’ndaki Seyahat Kartları bürolarına müracaat edilerek alınabilecek.

Istanbul Kart 65 yaş kartı nereden alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT’nin www.iett. istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

You might be interested:  Adana Sezar Hastanesi Nerede?

65 yaş üstü nerelerde geçerli?

Türk vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri kişiler ise, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatları ile belediyelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar.

Ulaşım kimlere ücretsiz?

Ücretsiz Seyahat Kartı Kimlere Verilir – Nereden Alınır

  • Engelli / Engelli-Refakatçi.
  • 2022 sayılı Yasa ile Devletten muhtaç maaşı alanlar.
  • 65+ yaş üstü
  • Bazı belediye personeli (Her belediye uygulamamaktadır.
  • Milli Sporcu.
  • PTT personeli (sadece postacı- dağıtıcı ünvanıyla görev yapanlar.)
  • Basın (sarı basın kartı sahipleri)

Toplu taşıma kimlere ücretsiz 2020?

28 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar neticesinde 31 Ağustos’a kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanarak, bedava seyahat hakkı olan sağlık çalışanlarına yıl sonuna kadar ücretsiz toplu taşıma hakkı verildi.

Istanbulkart kimlere ücretsiz?

Ücretsiz İstanbulkart nedir ve kimlere verilir? Ücretsiz Kart, toplu ulaşımda uygulanan ücretsiz tarifeyi kullanmaya hak kazanmış kişilere verilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector