Niğde Adana Otobanı Ne Zaman Yapıldı?

Niğde Adana Otobanı Ne Zaman Yapıldı?

Pozantı Adana otobanı ne zaman yapıldı?

2×3 şeritli olarak inşa edilen Pozantı -Tarsus Ayrımı Otoyolu 15 km uzunluğundaki I. Kesim ve 30 km uzunluğundaki II. Kesim ile toplam 45 km uzunluğundadır.1993 yılı sonunda ulaşıma açılan bu otoyol, 10 yıldır Türkiye`ye hizmet vermekte olup 294 Milyon ABD Doları bedelle tamamlanmıştır.

Ankara-Niğde Otoyolu nerelerden geçer?

Proje güzergâhı Ankara ili Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar, Evren İlçeleri; Konya ili Kulu ilçesi; Kırşehir ili Merkez ilçesi; Aksaray ili Ortaköy, Sarıyahşi, Gülağaç, Ağaçören, Merkez ilçeleri; Nevşehir ili Acıgöl, Derinkuyu ilçeleri ve Niğde ili Merkez ilçesi sınırları içerisinden geçiyor.

Niğde otobanı nereye kadar açıldı?

Yolun, Ankara-Acıkuyu Kavşağı arasında kalan 119 kilometrelik ilk kesimi ile Alayhan ve Gölcük kavşakları arasındaki 59 kilometrelik üçüncü kesimi 4 Eylül’de düzenlenen törenle hizmete açılmıştı.

Niğde Ankara otobanı kaç km?

Edirne’den başlayarak, İstanbul ve Ankara üzerinden Güneydoğu’ya kadar uzanan otoyolun kesintisiz sağlanmasında önem arz eden ve 275 kilometre ana gövde, 55 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 kilometre uzunluğunda olan Ankara – Niğde Otoyolu, uluslararası erişimin yanı sıra ticari ve turistik ulaşımı da

You might be interested:  Question: Ögrenci Kent Kart Nasıl Çıkartılır Adana?

Gaziantep Adana otobanı ne zaman yapıldı?

İlk etabı olan Adana -Ceyhan arası 30 Eylül 1991’de hizmete girdi. Onu Ceyhan-Osmaniye etabının 12 Şubat 1993’te, Osmaniye- Gaziantep etabının 1995’te açılışı izledi. Son aşama olan Gaziantep -Şanlıurfa arası 31 aralık 2009’da hizmete girdi.

Ankara Niğde Otoyolu ne zaman yapıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birinci ve üçüncü kesimleri 4 Eylül’de törenle açılan Ankara – Niğde Otoyolu ‘nun, 113 kilometrelik otoyol ve 39 kilometrelik bağlantı yollarından oluşan ikinci kısmının açılmasıyla projenin tamamı hizmet vermeye başladı.

Ankara-Niğde Otoyolu kaç km kısaltıyor?

Yeni otoyol ile mesafe 275 km ‘ye düşüyor. Yolculuk süresi ise 2 saat 20 dakika. Bakan Karaismailoğlu, otoyol ile sağlanan tasarrufu ise şöyle detaylandırmıştı: “Zamanda yıllık 885 milyon lira tasarrufumuz var. 743 milyon lira/yıl sadece yakıttan tasarruf var.

Adana Ankara otoban kaç km?

adana otoban gişesi Ankara Otoban Gişesi arası mesafe: 526 kilometre. adana otoban gişesi Ankara Otoban Gişesi arası süre: 5 saat 34 dakika.

Yeni Otoban Ankara Adana arası kaç km?

Ankara Otoban Gişe adana otoban arası mesafe: 423 kilometre. Ankara Otoban Gişe adana otoban arası süre: 4 saat 29 dakika.

Niğde otobanı ne zaman bitecek?

Bakan Karaismailoğlu: Ankara- Niğde Otoyolu 2. kesimi 29 Ekim’de tamamlanacak | NTV.

Niğde Ankara kaç saat oldu?

Ankara ile Niğde arası kaç km yaklaşık olarak toplam 332 Kilometre mesafededir. Ankara ile Niğde arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 5 saat 12 dk sürecektir. Yani şimdi yola çıkarsanız saat varış saatiniz 07:59 olacaktır.

Niğde Ankara kaç km yeni yol?

“330 kilometre uzunluğunda Ankara ile Niğde arasını bağlayan, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde illerini birbirine bağlayan. Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar olan yaklaşık 3 bin 200 kilometre uzunluğundaki otoyol ringini tamamlayan devasa bir proje.

You might be interested:  Adana Şöförler Odası Nerede?

Ankara Niğde Kaç Lira?

Ankara – Niğde Otobüs Bileti için Popüler Seferler ve En Ucuz Bilet Fiyatları

Firma Adı Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
Lider Siirt Turizm 60 TL 4 Saat
Metro Turizm 90 TL 4 Saat 45 Dakika
Niğde Aydoğanlar 90 TL 4 Saat 25 Dakika
Siirt Petrol 60 TL 4 Saat 30 Dakika

Ankara Niğde Arası Kaç Km eski yol?

KARAYOLU İLE YOLCULUKLARDA MESAFE 311 KM
KARAYOLUYLA ORTALAMA HIZ İLE YOLCULUK SÜRESİ 3 SAAT 57 DAKİKA
HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ 50 DAKİKA
UÇUS MESAFESİ 258 KM

Ankara Niğde arası kaç TL?

Ankara – Niğde Otobüs Seferi

En Ucuz Sefer 90,00 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Niğde İnan Turizm
Ankara – Niğde Kaç Saat? 4s 2dk
En Çok Sefer Yapan Firma Niğde İnan Turizm
Rota Puanı 4,4/5 Son 30 Gün: 25 OY Toplam: 717 OY


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector