FAQ: Adana Seyhan Hayvan Barınağı Nerede?

FAQ: Adana Seyhan Hayvan Barınağı Nerede?

Adana Hayvan Barınağı taşındı mı?

Büyükşehir, Türkiye’nin en geniş ve modern hayvan barınağını tamamladı. Taşınma işlemleri başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen yeni, geniş, modern hayvan barınağına taşınma çalışmaları başladı.

Adana Hayvan Barınağı saat kaça kadar açık?

Adana Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi, 7 gün 24 saat çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Adana hayvan barınağına hangi otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı yakınından geçiyor: 116, 155, 160, 162.

Adana Hayvan Mezarlığı nerede?

Merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde oluşturulan tesislerde 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonu sağlanacak. Adana ‘nın ilk hayvan mezarlığı da bu kompleks içinde oluşturulacak.

Sokak hayvanlarını kim topluyor?

– İlçe belediyeleri de sokaktaki kulağı küpesiz hayvanları toplayarak Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Merkezine getirir.

Sokak hayvanları için nereyi aramalıyız?

İstanbulluların; yaralı, sakat ve aç durumdaki hayvanları, 7/24, ALO 153 hattımıza bildirmeleri halinde, mobil ekipler, o noktalara yönlendirilmekte ve hayvanlara gereken müdahale sağlanmaktadır.

You might be interested:  Readers ask: Gs Adana Demirspor Maçı Hangi Kanalda?

Hayvan barınakları saat kaça kadar açık?

Çalışma saatleri ise genelde; 09:00-17:00 arasında. Yani mesai saatleri dışında yaralı bir hayvan görürseniz sabaha kadar bekleyeceksiniz, eğer ölmezse barınağa götürebilirsiniz!

153 Nedir hayvan?

Artık o hayvanlar için ambulans var. Alo 153 aranıp yardım istenildiğinde, tam donanımlı olan Sokak Hayvanları Hasta Nakil Aracı geliyor ve ilk müdahale yapıldıktan sonra gerekli sağlık merkezlerine götürülüyorlar.

153 hayvan ambulansı ücretli mi?

Hayvan ambulansları gönüllülük esasına dayanan ve ücretsiz hizmet veren ambulanslardır. Bu sayede parasız şekilde sokak hayvanlarının tedavi hizmetlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Adana Şehir Hastanesi’ne hangi dolmuş gider?

116, 121, 122, 123, 131, 135, 140, 160, 161 nolu hattı kullanarak yürüyüş mesafesindeki Cevat Yurdakul Caddesi üzerinde bulunan durağı kullanarak, 130, 132 nolu hattı ile yürüyüş mesafesindeki Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı üzerinde bulunan durağı kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Adanaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Türkiye’nin birçok kentinden şehirlerarası otobüs firmaları ile Adana’ya direkt ulaşım sağlanıyor. Özel araçla İstanbul’dan Adana’ya gelmek isteyenlerin Bolu, Ankara, Aksaray, Pozantı rotasını takip etmeleri gerekiyor. Bu güzergahın uzunluğu 920 km.

Adana Pınar mahallesine hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Pınar Mahallesi yakınından geçiyor: 156, 157, 5, İTİMAT 7.

Adana’da hayvan mezarlığı var mı?

ADANA Büyükşehir Belediyesi, 117 dönüm alanda Türkiye’nin en büyük hayvan barınağını kuruyor. Merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde kurulacak komplekste 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonu sağlanacak. Komplekste hayvan mezarlığı da bulunacak.

Türkiye’de hayvan mezarlığı nerede?

Aydınlı köyünde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Tuzla Hayvan Barınağı bünyesinde hizmet veren hayvan mezarlığı, 2001 yılından beri hizmet veriyor. Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine kurulu mezarlığa, vatandaşlar ücret ödemeden ölen evcil hayvanlarını defnedebiliyor.

You might be interested:  Samsun Adana Maçı Hangi Kanalda?

Ölen hayvanların gömülmesi gerekir mi?

Ölen evcil hayvanın, hastalık yaymaması için ölümünden en fazla 24 saat içerisinde gömülmesi gerektiğini unutmayın. Gömüldüğü yer de çok önemlidir. Evlerden en az 30 m; kirlenmemesi için çeşme, nehir, göl gibi su kaynaklarından en az 50 m uzaklıkta gömülmesine dikkat edin.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *