FAQ: Adana Plaka Sırası Hangi Harfte?

FAQ: Adana Plaka Sırası Hangi Harfte?

Adana plaka hangi harfte 2019?

01 Plaka kodu Adana ilimizin araç plaka numarasıdır.

Adana araç plaka hangi harfte?

01 NERENİN PLAKASI? 01 il plakası Adana iline ait bir plaka kodudur. Yani arabalarda, otomobillerde, kamyonlarda, motosikletlerde vb. taşıtlı araçlarda plaka kodu 01 olanlar Adana iline ait demektir. Ayrıca 01 plaka kodunun yanındaki bazı harfler de Adana ‘nın ilçelerini simgelemektedir.

Boş plaka sorgulama nasıl yapılır?

Boş plaka sorgulamak için en kolay yöntemlerden biri kısa mesaj göndermektir. Bunun için yapmanız gereken 5664 servisine “Detay (boşluk) Plaka ” yazıp göndermektir. Eğer sorguladığınız plaka önceden alınmışsa telefonunuza plakaya ait tüm bilgiler gelecektir.

Isparta plaka sırası hangi harfte?

32 plakası hangi ile ait: Isparta 32 plakası Isparta iline ait bir plaka kodudur. Eğer otomobillerin, kamyonların, arabaların, motosikletlerin ve benzeri araçların arkasındaki plaka 32 ile başlıyorsa bu Isparta ‘ya ait demektir.

01 plaka hangi harfte?

İl kodları

Sayı İl
01 Adana
02 Adıyaman
03 Afyonkarahisar
04 Ağrı

23 

Bir Nerenin Plakası?

Bu kapsamda merak konusu olan 01 plaka kodu, Adana iline aittir. Adana’da yaşayan araç sahiplerinde 01 plaka kodu bulunmaktadır.

Adana plaka kodu kaç?

Örneğin; Adana ‘nın plaka kodu 01, Zonguldak ilinin plaka kodu 67 şeklinde olmuştur.

You might be interested:  FAQ: Mersinde Adana Kebap Nerede Yenir?

Vali plakası nasıl olur?

Vali plakaları KIRMIZI PLAKA diye adlandırılan plakalardandır. Ana gövde rengi kırmızıdır. Vali plakalarında o ilin trafik plaka kodu ve 0001 ( 3 sıfır ve 1 ) yazılır. Plaka ölçüleri resmi Trafik tüzüğüne göre yapılır.

NG plaka hangi ilçe?

istanbul plaka grupları (K-Z)

K (0001’den – 9999’a kadar) BAHÇELİEVLER
NAA – NZZ (01’den – 99’a kadar) KADIKÖY
NA-NC-ND-NE-NF- NG -NH-NJ-NK-NL-NM-NN-NP-NR-NS-NT-NU-NV-NY-NZ (001’den-999’a kadar) SULTANBEYLİ
NZ (0001’den-9999’a kadar) GAZİOSMANPAŞA
NB (001’den – 999’a kadar GÜNGÖREN

136 

Almak istediğim plaka boşta mı?

Cep telefonların mesaj bölümüne “Detay boşluk Plaka ” yazdıktan sonra 5664’e kısa mesaj atmaları yeterlidir. Mesaj gelmiyorsa biliniz ki plaka boştadır. sigortam 360 web uygulaması ile de 2021 yılı itibariyle 10,25 TL karşılığında plaka detay sorgulaması yaparak Boş Plaka sorgulaması yapabilirsiniz.

Plakanın kime ait olduğu nasıl öğrenilir?

Araç sorgulama işleminin yapılması için SMS atılması gereken numara 5664 olacaktır. 5664’e yazılmak üzere sorgulamaya tabii olacak aracın plakası doldurularak mesaj gönderilir. Böylelikle araca ait sorgulamaları elde edebilir hasar kaydı bilgilerine de yine buradan ulaşabilir.

Boş Plaka nasıl alınır?

Yalnızca ikametgah adresinizin kayıtlı olduğu ildeki plakaları alabilirsiniz. İstediğiniz plaka oturduğunuz şehirle aynı ise emniyet müdürlüğüne giderek plakanın boşta olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Rize plakası kaç?

53 numaralı plaka kodu Rize ‘ye aittir. Araçların plakasında bulunan kodun 53 olması halinde bu araç Rize iline kayıtlı olduğu bilinir.

82 il hangisi?

Türkiye’nin illeri arasında 82 plaka kodu olan ilimiz henüz yoktur. Dolayısıyla şuan 82. ilimiz olmadığından bu plaka boştadır.

78 plaka nereye ait?

78 plaka numarası Türkiye’nin Karabük iline aittir. Karabük iline kayıtlı olan arabalar 78 plakaya sahiptir. Karabük ilinin 5 adet ilçesi bulunmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector