Adana Yerköprü Nasıl Gidilir?

Adana Yerköprü Nasıl Gidilir?

Karaisalı Yerköprü arası kaç km?

Mesafe ve Yakıt Detayları

Ulaşım Mesafe Süre
Araç Yolculuğu 65 Km 1 saat 28 dakika
Uçak Yolculuğu 43 Km 33 dakika

Adana’da Yerköprü nerede?

Yerköprü Mesire Alanı Adana şehir merkezine 53 km Karaisalı ilçemize 13 km mesafede yer almaktadır. Yerköprü mesire alanı, bahar aylarında yeşilin her tonunun görülebileceği insanları şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaştıracak günübirlik piknik ve dinlenme alanıdır.

Adana Yer Köprü kaç km?

Adana Karaisalı Yerköprü arası mesafe: 61 kilometre.

Yerköprü nasıl gidilir?

Yerköprü şelalesi, Mut’tan Ermenek yönüne 22km gidilir. Evren köyüne gelmeden sola sapılır. Sapakta şelalenin tabelası var. 9km sonra sağa toprak yola sapılır. 900m sonra yol biter. Bundan sonra yürüyerek patika daha sonrada ahşap platform takip edilerek 500 m gidilir.

Karaisalı Yerköprü nerede?

Yerköprü Mesire Alanı Adana şehir merkezine 53 kilometre, Karaisalı İlçesi’ne ise 13 kilometre mesafede yer almaktadır.

Aladağ küp şelalesi kaç kilometre?

Aladağ Aladag Kup Selalesi arası mesafe: 40 kilometre. Aladağ Aladag Kup Selalesi arası süre: 1 saat 21 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Aladağ Aladag Kup Selalesi arası yol haritasına ulaşabilir, Aladağ noktasından Aladag Kup Selalesi ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

You might be interested:  Adana Doğa Koleji Ne Zaman Açılacak?

Adanada nerede piknik yapilir?

  • Obruk Şelalesi. Seyhan Nehri’nin bir kolu olan ve Göksu’ya dökülmekte ve SaimBeyli ilçesinde yer almaktadır.
  • Dokuzoluk Mesire Alanı
  • Eski Baraj & Gölü
  • Seyhan Nehri & Baraj Gölü
  • Dağılcak Mesire Alanı
  • Yerköprü Mesire Alanı
  • Kızıldağ Yaylası
  • Şekerpınarı ve Akköprü

Adana Kanyon nerede?

Kapıkaya Kanyonu Nerededir, Hangi Bölge ve İldedir? Kapıkaya kanyonu; Adana şehrinin Karaisalı ilçesinde yer almaktadır. Bu kanyon; Adana şehir merkezine yaklaşık olarak 52 kilometre, Karaisalı ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 5 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Adana Yerköprü Şelalesi arası kaç km?

Adana Karaisalı Yerköprü Şelalesi arası mesafe, Adana Karaisalı Yerköprü Şelalesi yol haritası, Adana Karaisalı Yerköprü Şelalesi kaç saat kaç km. Adana Karaisalı Yerköprü Şelalesi arası mesafe: 61 kilometre. Adana Karaisalı Yerköprü Şelalesi arası süre: 1 saat 6 dakika.

Karaisalı Kapıkaya Kanyonu arası kaç km?

Karaisalı Adana Karaisali Kapıkaya Kanyonu arası mesafe, Karaisalı Adana Karaisali Kapıkaya Kanyonu yol haritası, Karaisalı Adana Karaisali Kapıkaya Kanyonu kaç saat kaç km. Karaisalı Adana Karaisali Kapıkaya Kanyonu arası mesafe: 25 kilometre. Karaisalı Adana Karaisali Kapıkaya Kanyonu arası süre: 41 dakika.

Varda Köprüsü Kapıkaya Kanyonu arası kaç km?

Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu arası mesafe, Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu yol haritası, Varda Köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu kaç saat kaç km. Varda köprüsü Adana Kapikaya Kanyonu arası mesafe: 16 kilometre.

Hadim Yerköprü Şelalesine nasıl gidilir?

Habiller Köyü’nden sonra yol ikiye ayrılmaktadır. Yollardan biri Karaman tarafına, diğeri ise Hadim tarafına gitmektedir. Hadim tarafına giden yola girildikten 14 kilometre sonra, soldan Bademli Köyü yolu ayrımına gelinmektedir. Sola dönülüp 600 metre kadar ilerlenirse Yerköprü ‘ye ulaşılır.

Yerköprü Şelalesi ücretli mi?

Yerköprü Şelalesi Giriş Ücreti (2020) Yerköprü Şelalesi ‘ni görmek için 12-TL ücret ödemesi giriş ücreti olarak ziyaret edenlerden talep edilmektedir.

You might be interested:  Adana Baro Başkanı Kim?

Göksu Yerköprü Şelalesi Nasıl Gidilir?

Göksu şelalesine Konya Karaman yolu üzerinden gidilmektedir. Buradan Güneysınır istikametinden dümdüz gitmek gerekir. Bozkır ilçesine doğru dümdüz gitmek gerekmektedir. Gürağaç kasabasını da geçtikten sonra soldan şelale yoluna girebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector