Adana Şöförler Odası Nerede?

Adana Şöförler Odası Nerede?

Plaka basımı nerede yapılıyor?

PLAKA BASIM YERLERİ Noterlerden aldığınız evrak ile en yakın plaka basım merkezine gidip plakanızı alabilirsiniz. (Noterler gitmeniz gereken plaka merkezini ve adresini sizlere söylemektedir.) Plaka basım işlemini Türkiye Şoförler Odasına bağlı Plaka Basım Merkezleri yapmaktadır.

Adana Şoförler Odası Başkanı kimdir?

Adana ESOB’a bağlı Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (TKKNNEO) Olağan Genel Kurulu yapıldı. 3 adayın çekiştiği genel kurulda, seçimin galibi 1250 oy alan Mevcut Başkan Kenan Yılmaz oldu.

Plaka nereden alınır ankara?

Plaka seçmek isteyen araç sahipleri www. ankara.pol.tr adresindeki plaka tahsis kısmına girerek plaka seçebilirler. Seçtikleri plakaları almak üzere, şubemizdeki 36 numaralı plaka tahsis bankosundan plaka fişlerini aldıktan sonra müracaat etmeleri gerekmektedir.

Plaka basımı ne kadar?

Plaka yenileme işlemleriniz için ise 2020 yılı için 34 TL notere ve 50 TL de plaka basım yerine veriliyor.

Istanbul şoförler odası nerede?

İSTANBUL ŞOFÖRLER ESNAF ODASI

İSTANBUL ŞOFÖRLER ESNAF ODASI
İLETİŞİM
Adres Seyrantepe ibrahimkaraoğlanoğlu cad. No:3/5 Kağıthane/ İstanbul
Telefon +90 (212) 283 35 34
Belge Geçer(Fax) +90 (212) 284 55 05

5

Sıfır araç plakası nereden alınır?

Notere giderek işlemleri tamamlamanızın ardından yetkili kişi araç sahibine bir plaka basım belgesi vermektedir. Bu belge ile ve plaka yenileme ücreti ile şoförler odası plaka yenileme ve basım merkezine gidilerek yeni plaka alabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Adana Pim Ne Demek?

Adana şöförler odası saat kaçta açılıyor?

Şoförler Odası Sabah Saat Kaçta Açılıyor: Şoförler odası sabahları saat 08:30’dan itibaren hizmet vermeye başlamaktadır. Şoförler Odası Akşam Saat Kaçta Kapanıyor: Şoförler odası akşamları saat 17:30’da kapanmaktadır.

Şoförler odası ne işe yarar?

TŞOF; İfa edilen hizmetin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, trafik kazalarının azaltılması şoför esnafının sorunlarının çözümü, gerekli mevzuat değişiklik ve düzenlemelerin yapılmasını sağlamak amacıyla, başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olmak üzere; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı,

Boşta olan plaka nasıl alınır?

Yalnızca ikametgah adresinizin kayıtlı olduğu ildeki plakaları alabilirsiniz. İstediğiniz plaka oturduğunuz şehirle aynı ise emniyet müdürlüğüne giderek plakanın boşta olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Cumartesi günü plaka basılır mı?

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin çalışmalar tamamlandı. Uygulamayla otomobil alım-satım işlemleri de hafta sonu yapılabilecek. Plaka basımları da TŞOF’un talimatıyla hafta sonları gerçekleştirilecek.

Plaka ayırma nasıl yapılır?

Plaka tahsisi mesai saatleri içinde Trafik Şube bürolarına gidilerek yapılabildiği gibi internet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü’nün web sitesine girilerek de yapılabilir. egm.gov.tr adresine girdikten sonra “Menü – Online İşlemler”, ardından “E-Randevu” sekmesine tıklanır.

Plaka basım ücreti ne kadar 2021?

Güncelleme: 2021 itibari ile iki plaka değişimi için ödemeniz gerek tutar 55 TL’dir. Araç aldığınızda plakanın harf ve rakamlarında değişiklik yapmak suretiyle yapılacak plaka değişim ücreti ise; 224 TL’dir. Buna ek olarak, 43 TL plaka basım ücretinin de fiyata eklenmesiyle birlikte toplam tutar, 267 TL’yi bulmaktadır.

Plaka ücreti ne kadar 2021?

2016 yılında 226.50 TL olarak tahsil edilen plaka değişikliği ücreti 2021 yılı itibari ile 340 TL olarak belirlenmiştir. 340 TL olan plaka değişikliği ücreti Noterden ödenmektedir. Bu ücreti ödemeden plaka değişikliği yapamayacağınızı unutmayın.

You might be interested:  Readers ask: Adana Havaalanından Tren Garına Nasıl Gidilir?

Mühürlü App plaka cezası var mı?

Ancak ne yazık ki, APP plaka, Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklanmıştır. Bu plaka türü 2010 yıllında kullanılmaya başlansa da 6047 sayılı kanuna göre yasaklı hale gelmiştir. Yasağa rağmen bu plaka türünü kullanan kişiler, 427 TL para cezası ödeyecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector