Adana Sarıçam Nereye Bağlı?

Adana Sarıçam Nereye Bağlı?

Adana Sarıçam hangi semtte?

Sarıçam Mahallesi 36.992741 enlem ve 35.352036 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Sarıçam Mh. ve Yüreğir ilçesine bağlıdır. Sarıçam Mahallesi haritası Adana ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Adana Sarıçam Mahallesi hangi ilçeye bağlı?

Sarıçam Mahallesi Adana ilinde yer almakta olup, Sarıçam Merkez semtinde bulunan Sarıçam Mahallesi Sarıçam ilçesine bağlıdır. Sarıçam Mahallesi haritası konumu ise 37° 8′ 59.8956” Kuzey ve 35° 30′ 35.4708” Doğu gps koordinatlarıdır.

Sarıçam Adana’nın ilçesi mi?

Adana iline bağlı 15 ilçe bulunmaktadır. Çukurova, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir, Büyükşehirin metropol ilçeleridir.

Seyhan Adana’nın merkez ilçesi mi?

İmamoğlu: İlçe Adana İline 45 km. uzaklıktaki Adana, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli karayolu üzerindedir. Yeraltı şehri mevcuttur. Seyhan: Adana ‘ nın Merkez İlçesi iken 05.06.1986 tarihinde ayrı bir İlçe haline gelmiştir. İlçenin bulunduğu yöre, pek çok uygarlıklara sahne olmuştur.

Adana merkez Sarıçam arası kaç km?

Adana, Merkez Adana Sarıçam arası mesafe, Adana, Merkez Adana Sarıçam yol haritası, Adana, Merkez Adana Sarıçam kaç saat kaç km. Adana, Merkez adana sarıçam arası mesafe: 64 kilometre. Adana, Merkez adana sarıçam arası süre: 1 saat 21 dakika.

You might be interested:  Quick Answer: Adana Demirspor Teknik Direktörü Kim?

Seyhan Sarıçam arası kaç km?

Seyhan, Adana Sarıçam arası mesafe: 33 kilometre. Seyhan, Adana Sarıçam arası süre: 34 dakika.

Yüreğir’de kaç mahalle var?

Yüreğir ‘in 106 mahallesinin 39’u merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 360.628 kişi (% 83,8) yaşamaktadır. En uzak mahallesi ise 40,8 km uzaklıktaki Çelemli’dir. Nüfusu en fazla olan mahalle, 25.966 kişi ile Kışla’dır.

Sarıçamda kaç mahalle var?

SARIÇAM MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, ADANA

İLÇE ADI SARIÇAM MAHALLE SAYISI SARIÇAM KÖY SAYISI
SARIÇAM 69

Adana merkez kaç ilçeden oluşur?

Adana; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam ve Karaisalı İlçelerinin birleşimi ile oluşur. Adana kent merkezi 5 ilçeden, Adana ili ise toplam 15 ilçeden oluşmaktadır.

Çukurova Adana’nın ilçesi mi?

Çukurova, Adana ilinin bir ilçesidir. Çukurova Adana ‘ nın merkez ilçelerinden birisidir. Seyhan’dan ayrılarak ilçe olmuştur. Yüzölçümü 240 km²’dir.

Sarıçam ismi nereden gelir?

Tarihçe. Sarıçam ilçesi, Adana ili, Yüreğir ilçesinin Kuzey – Doğu kısmının ayrılması ile Buruk, Sofulu, Baklalı, İncirlik, Suluca ve Kürkçüler alt kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri sona erdirilerek 22 Mart 2008 tarihinde oluşturulmuş bir ilçedir. İsmini ilçenin kuzeyinde bulunan Sarıçam ormanlarından almıştır.

Adanada kaç köy var?

Adana ‘ya bağlı 16 ilçe, bu ilçelere bağlı 20 belde ve 468 köy bulunmaktadır.

Seyhan Merkez mi?

Seyhan, Türkiye’nin Adana ilinin bir ilçesidir. İlçe, tamamıyla Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir.

Seyhan Türkiye’nin kaçıncı büyük ilçesi?

13 Ocak— Adana’ın Seyhan ilçesi, 808 bin 435 bin kişilik nüfusuyla Türkiye ‘ nin en büyük metropol ilçesi durumunda bulunuyor. Seyhan ‘ı 781 bin 73 kişilik nüfusu ile İzmir’in Konak İlçesi, 758 bin 490 kişilik nüfusu ile Ankara’ nın Çankaya ve 670 bin 170’lik nüfusu ile de İstanbul ‘un Gaziosmanpaşa ilçesi takip ediyor.

You might be interested:  Question: Adana Kebap En Iyi Nerede Yenir?

Karaisalı ne zaman merkez ilçe oldu?

İdari Yapı

Belediye İl’e Uzaklık (km) Kur.Yılı
Çukurova İlçe İl Merkezi 2008
Sarıçam İlçe İl Merkezi 2008
Karaisalı İl Merkezi 1835
Aladağ 100 1973

12 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector